Kultura
07/10/2017 Tomáš Svoboda

Z bývalého pavilonu na Černé louce bude nové ostravské divadlo

V souvislosti s velkými rekonstrukcemi pod hlavičkou Národního divadla moravskoslezského (NDM) se v Ostravě chystá také adaptace bývalého výstavního pavilónu G na Černé louce pro divadelní provoz. Měl by tam vzniknout nový hrací prostor pro všechny soubory divadla, tedy operu, činohru, balet i muzikál.

Jak v minulých dnech potvrdil náměstek ostravského primátora pro oblast kultury Zbyněk Pražák, na Černé louce díky rekonstrukci málo využívaného pavilonu o rozloze 36 x 42 metrů vznikne jak nový hrací prostor pro všechny soubory NDM, tak dlouhodobě chybějící prostor pro zkušebnu, jejíž velikost by byla adekvátní velikosti obou současných jevišť v divadlech Antonína Dvořáka a Jiřího Myrona.

Ulevit by se tak mělo divadelním budovám i provozu, který je za stávajících podmínek značně přetížený. V současné době se zpracovává studie, samotná výstavba v celkovém objemu zhruba 60 milionů korun by měla začít v příštím roce před prázdninami.

divadlo pavilon g

„Je ale docela možné, že některé práce, například bourací, začnou už letos,“ uvedl náměstek k projektu, který bude příznačně realizován v ostravské Divadelní ulici, kde se nevyužívaný pavilon G nachází.

Sdílejte článek