Nejnovější zprávy: Ještě archeologický průzkum a pak už se v centru Ostravy začne stavět ​Hledáte tip na letní rekreaci nebo rodinný výlet? V Ostravě dnes začíná Veletrh Dovolená

Byznys

Z OKD odešla finanční ředitelka Ivánková

Vrcholové vedení černouhelné těžařské společnosti OKD opustila ke konci října finanční ředitelka Jarmila Ivánková. Dočasně ji nahradí její dosavadní kolega Pavel Jílek, vedoucí odboru plánování a projektů.

Jarmila Ivánková působila v OKD dvacet čtyři let, do společnosti nastoupila roku 1991. Absolventka Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava působila například na postech specialista ekonomiky, financování a majetku (1999 – 2004), místopředsedkyně představenstva Energo a. s. (2004 – 2005), od roku 2011 byla finanční ředitelkou.

„S výkonným ředitelem Dalem R. Ekmarkem jsme se vzájemně dohodli, že mě z postu finanční ředitelky uvolní na konci měsíce října. K tomuto kroku mě vedou pouze moje osobní rodinné důvody, které nechci blíže specifikovat,“ uvedla odstupující ředitelka.

Finanční oddělení OKD místo ní od 1. listopadu dočasně vede její dosavadní kolega Pavel Jílek, vedoucí odboru plánování a projektů. Pavel Jílek v roce 2005 vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po studiu nastoupil do společnosti MAN – užitková vozidla jako finanční controller. O tři roky později, kdy se z Prahy přestěhoval do Ostravy, začal pracovat ve společnosti OKD v útvaru finanční ředitelky jako projektový manažer.

Pavel Jílek. Foto: OKD

Měl na starosti nejrůznější projekty z oblasti financí a controllingu. V roce 2013 se stal vedoucím Odboru plánování a controllingu, který byl následně přejmenován na Odbor plánování a projektů.