Nejnovější zprávy: Zdrogovaný recidivista ujížděl před policií Ostravou. Nakonec havaroval v lese Neuskutečněné projekty. Krásnou koncertní síň bratří Šlapetů v Ostravě zhatila válka

Společnost

Záchranáři desítky minut resuscitovali ženu po tonutí v Čerťáku

​Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu 9. června u ženy, která tonula ve vodní nádrži Čerťák u Nového Jičína.

Ilustrační foto: ZZS MSK

Událost převzali pracovníci krajského operačního střediska ZZS v devět hodin ráno a na místo ihned vyslali lékařský tým rendez-vous a posádku rychlé zdravotnické pomoci.

"Dvaapadesátiletá žena byla již v době příjezdu týmů záchranné služby vytažena na břeh a svědkové události ji poskytovali základní první pomoc. Pacientka nejevila žádné známky života, došlo k selhání jejího dýchání i krevního oběhu," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Čtěte také: V Opavě se utopil jedenáctiletý chlapec

Záchranáři započali s rozšířenou resuscitací – použili přístroj provádějící nepřímou srdeční masáž, zajistili dýchací cesty intubací a umělou plicní ventilaci, stejně jako vstup do kostní dřeně pro podávání léků.

"Po několika desítkách minut se podařilo obnovit pravidelnou srdeční činnost postižené a v kritickém stavu byla transportována na anesteziologicko-resuscitační oddělení novojičínské nemocnice," dodal Humpl.