Nejnovější zprávy: ​Baník by měli reprezentovat převážně hráči ze Slezska, říká František Komňacký ​Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí už se jezdí po novém mostě

Auto

Začíná předprodej očekávaného hybridu Toyota Yaris Cross

Úplně nový model Yaris Cross, se kterým Toyota nově vstupuje do segmentu malých SUV, přijíždí do Ostravy. Na konci května si jej budete moci prohlédnout v showroomech AUTOBOND GROUP, objednávat můžete už nyní, v září bude oficiálně v prodeji!


Autor: Autobond Group a.s.

Yaris Cross je postaven na stejné podvozkové platformě jako nová Toyota Yaris. Hlavním rozdílem je však vyšší poloha za volantem i větší světlá výška, vůz je oproti klasickému Yarisu celkově delší, širší a prostornější. Nabídne tak pohodlnější posed a zavazadlový prostor o objemu téměř 400 litrů.

Pro všechny verze Toyoty Yaris Cross je k dispozici hybridní pohon, vycházející ze čtvrté generace systému s motorem 1,5 litru pracujícím v Atkinsonově cyklu, kde již prokázal mimořádnou hospodárnost.

Yaris Cross jako jediné kompaktní SUV s hybridním pohonem nabídne inteligentní systém pohonu všech kol (AWD-i), jenž zvyšuje bezpečnost cestování tím, že v závislosti na jízdních podmínkách automaticky přepíná mezi pohonem samotných předních kol a pohonem všech kol.

Samozřejmostí u nové Toyoty je široká možnost konektivity bez použití kabelů i ovládání vozidla pomocí aplikace MyT. To se hodí například když si potřebujete před odjezdem vytopit nebo vychladit auto.

Pokročilý parkovací asistent Toyota Teammate umí sám zaparkovat. Jeho propracovaná funkce poloautonomního parkování zajišťuje hladké zaparkování vozu se snazším manévrováním díky 360° panoramatické kameře, kdy systém vůz bezpečně navede do cílového místa, aniž by se řidič dotknul volantu nebo plynového pedálu.

Yaris Cross bude v rámci roadshow AUTOBOND GROUP po Moravskoslezském kraji k dispozici postupně na všech pobočkách AUTOBOND GROUP, vždy od 10 do 17 hodin.

Roadshow Yaris Cross:

24.5. — Šumperk

25.5. — Opava

26.5. — Třinec

27.5. — Ostrava - Svinov

28.5. — Ostrava - Hrabová