Sport
22/02/2022 Petr Sobol

Zařízl nás rozhodčí, bouří se Poruba. O play-off bude bojovat v derby

Hokejisté prvoligové Poruby v sobotu prohráli 2:4 v Ústí nad Labem a ztratili důležité body v boji o play-off.

Ještě čtyři minuty před koncem utkání v Ústí nad Labem bylo skóre nerozhodné – 2:2. Pak ale domácí dvakrát udeřili a Ostravané se domů vrátili s prázdnou.

„Vypracovali jsme si mnoho šancí za stavu 1:1, ale bohužel jsme je nedokázali využít, což nás pravděpodobně stálo celý zápas. Ústí naopak skórovalo ze dvou dorážek a v závěru přidalo další branku a díky tomu urvalo vítězství,“ řekl po utkání trenér Poruby Jiří Režnar.

Sobotní zápas měl však ještě dohru. Podle generálního manažera ostravského celku Pavla Hinnera totiž duel ovlivnil špatný výkon rozhodčího. Konkrétně jej podráždily dvě kontroverzní situace, kdy nejprve Porubě nebyl uznán gól, aby následně o osm minut později trefa domácích platila. „Nemůžu zjistit, proč na jedné straně branka byla uznána a na té druhé ne,“ uvedl pro klubový web.

„Vznesl jsem podnět jak na Komisi rozhodčích, tak oslovím Dozorčí radu Českého hokeje. Na taková důležitá utkání musí být nominováni zkušení rozhodčí, čemuž výkon sudího Bejčka neodpovídal. Zápas řídil minimálně tendenčně, doslova zařízl vedení Poruby 3:2, kdy se mohl zápas vyvíjet zcela jinak. Proč takto zápas ovlivnil, nevím, ale jsme s jeho výkonem nespokojeni. Je potřeba si uvědomit, že hokej sledují sponzoři a ti zvažují, zda sport sponzorovat nadále, vidí-li tendenční výkony sudích. Nejedná se jen o Porubu, ale obecně o výkony napříč ligou,“ dodal Hinner.

Poruba je nyní v tabulce třináctá a na desátý Frýdek-Místek, který drží poslední postupové místo do předkola play-off, ztrácí tři body. Do konce základní části přitom Ostravanům chybí už jen čtyři zápasy. První z nich odehrají ve středu proti beznadějně poslednímu Havířovu, který je už jistým sestupujícím do druhé ligy. Derby začíná v 17:30.

Sdílejte článek