Nejnovější zprávy: Bohumínský žhář rodinu už dříve ohrožoval plynovou pistolí Sundejte roušky, hygienici kromě okresu FM zmírnili opatření

Kultura

Zas přijede ZAZ! Francouzská zpěvačka je další hvězdou Colours

Živelná a nespoutaná umělkyně, francouzská zpěvačka ZAZ, se po sedmi letech opět představí na festivalu Colours of Ostrava, kde si mezi fanoušky získala skvělé jméno.

Francouzská zpěvačka ZAZ představí na Colours of Ostrava nové album (Foto: colours.cz)

"Pro naše návštěvníky to bude skvělá příležitost vidět, kam se zpěvačka hudebně za těch několik let dostala. Zároveň prostě ZAZ od první chvíle milujeme pro její neutuchající energii, bezprostřednost, optimismus a nezapomenutelné koncerty," sdělila v tiskové zprávě ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Od prvního vystoupení v Ostravě vydala ZAZ několik úspěšných desek, navštívila čtyři kontinenty a sbírala poklony od Charlesa Aznavoura, Russella Crowea, Martina Scorseseho nebo Plácida Dominga.

"Cokoliv ve světě vidíme, je vlastně jenom naše vlastní vize, zprostředkovaná vlastní optikou, určovaná tím, co máme rádi, co nenávidíme, co nás rozhněvá, co dokážeme vytvořit. Když se koukáme kolem, často vidíme sami sebe," vysvětlila Isabella Geffroy alias ZAZ ideu nového alba Effet miroir (Zrcadlový efekt), které po únorových koncertech v Praze představí také v Ostravě.

ZAZ okouzlila svět písničkami, ve kterých se snoubí tradice cikánského jazzu, francouzského šansonu, melodického popu, swingu, pouličního šramlu s příchutí latiny a flamenca.

Je umělkyní, která má v sobě zdravou dávku sociálního cítění z pohledu někoho, kdo si v Paříži vydělával na ulicích a současnou popularitu si na koncertech tvrdě odpracoval.

A co se vlastně skrývá pod přezdívkou ZAZ? Budete možná překvapeni, ale vůbec nic. "Zní mi jako Zorro. Přišlo mi to praktické a snadněji zapamatovatelné než Isabelle," odpověděla zpěvačka, která také založila neziskovou organizaci Zazimut s cílem rozvíjet vzdělání a podporovat respekt mezi lidmi.

Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července 2019 opět v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Prvními oznámenými jmény jsou The Cure, Florence + The Machine, Rag'n'Bone Man, Mogwai, Mariza, John Butler Trio, Richie Hawtin Closer, Shaka Ponk, Xavier Rudd, Ólafur Arnalds, Tom Walker, Lewis Capaldi, Kronos Quartet a řada dalších.

Program na dvaceti scénách nabídne přes 350 programových bodů, vedle koncertů více než 120 zahraničních a domácích kapel také diskuse v rámci mezinárodního fóra Meltingpot, dále divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity.