Nejnovější zprávy: ​Po remízách chceme bodovat naplno, avizuje opavský kouč Balcárek Štramberk má další lákadlo pro turisty: nové Muzeum Šipka

Byznys

Zásilkovna otevřela logistické centrum v Ostravě. Zvládne až půl milionu zásilek měsíčně

Česká společnost Zásilkovna otevřela nové logistické centrum v Ostravě. Sídlí ve Frýdecké ulici v Ostravě-Hrabové.

Bude klíčovým přepravním uzlem pro distribuci zásilek pro Moravskoslezský kraj a část Polska. Vybudování centra přišlo přibližně na milion korun a pracovat v něm bude 45 lidí, sdělil za firmu Kamil Chalupa.

"Zvyšování počtu distribučních center je pro nás nezbytné. Díky tomu dokážeme pružně reagovat na rostoucí objem svezených zásilek a docílíme zkrácení dojezdové vzdálenosti a výrazně urychlíme jejich doručení. Pomáhají nám také lépe zvládnout předvánoční vrchol celé sezony, který bude v letošním roce opět rekordní," uvedl výkonný ředitel Zásilkovny Ondřej Žák.

Průměrná kapacita ostravského depa je 350.000 přepravených zásilek měsíčně, během sezony se může zvýšit až na 500.000. Rozloha centra je 2340 metrů čtverečních. Je vybaveno nejmodernějšími technologiemi, jako jsou online čtečky.

Zásilkovna je český franšízový logistický projekt Simony Kijonkové, vznikl v roce 2010. Poskytuje komplexní logistické služby pro internetové obchody. Podnik je součástí skupiny Packeta.

V loňském roce se obrat skupiny zvýšil o 70 procent na 790 milionů korun. Počet přepravených zásilek byl 11 milionů. V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši 1,3 miliardy korun a 18,5 milionu přepravených zásilek.

S nárůstem množství přepravených zásilek souvisí investice Packety do nových distribučních center, které letos dosáhnou téměř 10 miliónů korun.

"Letos jsme otevřeli tři nová depa, v současné době jich máme celkově 17 a jejich počet budeme dále navyšovat. Nedávno jsme například koupili depo na Slovensku," uvedla Kijonková.