Nejnovější zprávy: Průšvih, aneb když ve sklepě doutná 30 metráků uhlí. Hasiči jej museli vysát ven! Autotest: Lexus LC 500. Dvakrát osm válců štěstí!

Politika

Zastupitelé Opavy odvolali ředitele městské policie

Opava bude opět hledat ředitele městské policie, od roku 2011 už počtvrté. Zastupitelé dnes odvolali Pavla Šuranského jmenovaného do funkce před rokem.

Personální změnu inicioval primátor Radim Křupala (ČSSD), který nebyl spokojený s jeho prací. „V rámci mých kompetencí jsem půl roku i velitelem městské policie a musím konstatovat, že nejsem spokojen s výsledky práce pana ředitele, zejména pak shledávám nedostatky ve vedení kolektivu strážníků a absenci kroků vedoucích ke stabilizaci situace v městské policii,“ prohlásil primátor po odvolání ředitele.

Šuranského bude zastupovat jeho dosavadní zástupce a zároveň vedoucí úseku výkonu služby Zdeněk Zabloudil. „A to do doby ukončení nového výběrového řízení,“ dodala mluvčí města Lada Dobrovolná.

Za posledních pět let to bude už čtvrté výběrové řízení na toto místo. V roce 2011 se funkce ujal Milan Kokoř. Po dvou letech byl odvolán i kvůli sporům s podřízenými. Většina strážníků podepsala petici za jeho odvolání. Z následného konkursu nevzešel žádný kandidát.

Loni v červnu se pak ředitelem stal Šuranský, který předtím řídil Městskou policii v Jeseníku. Ředitelem v Opavě se stal i přesto, že jej výběrová komise do funkce nedoporučila. Celkem se o místo ucházelo devět zájemců. Pět z nich postoupilo do druhého kola, kde absolvovali psychologické a zátěžové testy a pohovory. Komise poté stanovila pořadí uchazečů.

„Ačkoliv komise nakonec nedoporučila žádného kandidáta, rozhodnul jsem se s tím, který uspěl nejlépe, tedy s panem Šuranským, dále jednat. Dospěl jsem k názoru, že je to člověk s dobrou kvalifikací, praxí i zkušenostmi, který je schopen opavskou městskou policii vést. Proto jsem zastupitelstvu navrhl tohoto kandidáta řízením pověřit,“ řekl tehdejší primátor Martin Víteček (zvolen za ANO, dnes SNK).