Sport
15/05/2022 Redakce PATRIOT

Zažil plné Bazaly i historický titul. Chci Baník vrátit ke špičce, řekl Pavel Vrba

Vypadalo to, že si Baník nechá svého vysněného trenéra znovu utéct mezi prsty. Během posledních pár dní ale jednání nabrala nový směr a fanoušci se kouče Pavla Vrby dočkali.

Už se zdálo, že Baník převezme trenér Pavel Hapal. Nároční kluboví příznivci tuto zprávu ale nesli nelibě, tím spíš, když ve Spartě před pár dny skončil Pavel Vrba.

Majitel ostravského klubu Václav Brabec se nikdy netajil tím, že by Vrbu do Baníku jednou rád přivedl. A tak se vývoj jednání změnil a Almásiho a spol. nakonec povede právě Vrba.

Osmapadesátiletý kouč stál na lavičce Baníku v roce 2004, kdy dělal asistenta trenéru Františku Komňackému. Tento tandem Ostravu dovedl k historickému titulu a pravidelně vyprodával Bazaly.

Od té doby uplynulo dlouhých 18 let a Baník si prošel nejrůznějšími etapami. Stejně jako Vrba, který s Plzní postoupil do Ligy mistrů, vedl českou reprezentaci, trénoval taky v Rusku nebo Bulharsku a ještě před pár dny byl koučem Sparty. Ta ho ale odvolala a od nové sezony povede Baník, kde nahradí Tomáše Galáska, jenž se vrátí do Německa.

„Těším se hodně, už je to řada let, co jsem pryč. Tehdy jsem byl na začátku trenérské kariéry a ty roky utíkají strašně rychle. Věřím, že se vracím o dost zkušenější a doufám, že v Baníku se mnou budou spokojení," řekl Vrba klubové televizi.

Vrba v Ostravě dostal víceletou smlouvu a na nové angažmá se už hodně těší. „Upeklo se to strašně rychle. Prakticky v  momentě, kdy jsem skončil na Spartě, jsem byl Baníkem kontaktován a ty námluvy a následná dohoda byly hrozně rychlé. Obě strany a já určitě jsme cítili, že tenhle krok chceme udělat. Vracím se tam, kde jsem začínal jak hráčsky, tak i trenérsky,“ připomněl rodák z Přerova.

Baník letošní sezonu zakončí na pátém místě. To je na jednu stranu slušné, Ostravané se ale netají tím, že chtěli hrát výš, ideálně v pohárech. „S  majitelem (Václavem Brabcem) jsme debatovali o fotbale už několikrát, takže vím, jaké má ambice. Byl bych hodně rád, aby se naplnily a Baník znovu patřil ke špičce české ligy," dodal Vrba.

Sdílejte článek