Společnost
26/02/2021 Jaroslav Baďura

​Zběsilá jízda. Zfetovaný řidič (48) ujížděl před policií z Ostravy až do Studénky

Muž se zákazem řízení bezohledně prchal před policií a na jeho jízdu mohli doplatit další lidé.

Ve čtvrtek 25. února večer policisté zahlédli v Rudné ulici v Ostravě za volantem auta značky Škoda Superb řidiče, který má opakovaný zákaz řízení, proto se rozhodli vůz zkontrolovat.

"Za pomocí světelného a zvukového signalizačního zařízení se pokusili řidiče zastavit. Ten před hlídkou zrychlil a začal jim ujíždět," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Pronásledování trvalo několik minut, řidič jel podle mluvčí policie velmi agresivním způsobem jízdy, během které opakovaně ohrozil život a zdraví účastníků silničního provozu.

"Červené signalizační světlo na přejezdu ve Studénce dopomohlo k zastavení vozidla. Řidič odbočil do slepé ulice poblíž vlakového nádraží," uvedla mluvčí.

Tam už policisté nebezpečné pronásledování ukončili a řidiče zadrželi. Následnou lustrací se potvrdilo, že se jedná o muže (48), který má vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

Policisté muže vyzvali k podrobení se orientační zkouše na přítomnost návykových látek v těle, která vyšla s pozitivním výsledkem na skupinu amfetaminu.

Dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla s negativním výsledkem.

V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Sdílejte článek