Nejnovější zprávy: ​Hněv, film o hornících, který výjimečně není z Ostravy Při střetu osobního a nákladního auta zemřel člověk

Společnost

​Zdravotní pojišťovna RBP přispěje na roušky, respirátory a dezinfekci

Zdravotní pojišťovna RBP zavedla příspěvek na nákup roušek, respirátorů a dezinfekčních přípravků určených k dezinfekci rukou s obsahem alkoholu.

"Bonus ve výši až 500 korun lze čerpat od 1. dubna 2020 a je určen pro ženy a muže od 19 do 59 let a seniory nad 60 let v rámci programu Zdraví ve svých rukou a stanoveného limitu pro preventivní a bonusové programy," uvedl mluvčí RBP Ivo Čelechovský.

Nákup roušek, respirátorů a dezinfekčních přípravku určených k dezinfekci rukou včetně gelů na bázi ethanolu nebo izopropylalkoholu muže být realizován v internetových obchodech, v kamenných prodejnách, prodejnách zdravotnických prostředků a v lékárnách.

„Naše klienty současně musíme upozornit, že RBP nebude přispívat na nákup jednorázových rukavic, dezinfekčních mýdel (např. DETTOL), která neobsahují izopropylalkohol nebo ethanol, čistého lihu, dezinfekčních aviváží, prostředků na dezinfekci povrchů ani jednotlivých složek pro přípravu dezinfekce. Nemůžeme hradit ani látky na výrobu roušek a roušky zakoupené bez prodejního dokladu, například svépomocně vyrobené v domácnostech,“ upřesnila Eva Misiačková, ředitelka RBP pro zdravotnictví.

Zdravotní pojišťovna bude akceptovat všechny doklady s datem od 1. dubna, ze kterých bude jasně zřejmé, na nákup kterých potřeb se vztahují.