Společnost
04/01/2016 Jaroslav Baďura

Zdrogovaný řidič ujížděl Karvinou a pak utekl do lesa. Našel jej policejní pes

Pár minut před dnešní půlnocí na karvinské ulici Ciolkovského hlídka dopravního inspektorátu chtěla zkontrolovat řidiče osobního vozidla značky Mazda 626. Řidič na výstražného světelné znamení nereagoval, výzvu neuposlechl a začal ujíždět.

Řidič se řítil po ulicích Školská, V Aleji, Ciolkovského, U Lesa, Sovova a dalšími ulicemi se dostal až na ulici Kpt. Jaroše a pokračoval. Na ulici Stavbařů prudce zabrzdil, vystoupil a utíkal směrem do lesa poblíž polikliniky.

„Auto i se spolujezdcem nechal na místě a utekl se schovat. Na místo přijela hlídka speciální pořádkové jednotky a služební pes Sabaz,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

„Policejní pes zachytil stopu podezřelého a běžel na jistotu. Muž začal utíkat, ale Sabaz byl rychlejší a dohonil ho,“ dodala mluvčí.

Orientační dechová zkouška na alkohol byla negativní. „Avšak zkouška na přítomnost návykových látek už ne. Test byl pozitivní na látku amfetamin a metamfetamin – extázi. Lustrací policisté zjistili, že 28letý muž za volantem nemá co dělat, řidičský průkaz nemá,“ dodala Zlatuše Viačková.

Mladík se bude zpovídat ze spáchání několika přestupků.

Sdílejte článek