Nejnovější zprávy: Neskutečná láska legendárních sportovců. Zátopkovi by dnes oslavili 98. narozeniny Ostrava dnes hostí Pardubice. Rozdrolí Baník soupeře jako perník?

Společnost

Žena (25) běsnila v ostravské tramvaji. Plivala na cestující a rozbila okno

Horkou chvilku si prožili cestující 4. srpna odpoledne v ostravské tramvaji linky 12.

Ilustrační foto: dpo

"Žena měla cestující urážet vulgárními nadávkami ještě před samotným nástupem do tramvaje. K její smůle však spolu s ní byli na zastávce také kontroloři, kteří byli přítomni chování ženy nejen uvnitř tramvaje," uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Když byla posléze v tramvaji kontrolorem vyzvána k předložení platné jízdenky, měla ve svých hlasitých nadávkách pokračovat. Její chování mělo po chvíli vyvrcholit natolik, že se mezi ženou a jedním z cestujících strhla hádka.

"Padala nejen hrubá slova, ale žena na muže dokonce začala plivat a hodlala jej fyzicky napadnout. Z tohoto důvodu byla kontrolory na nejbližší tramvajové zastávce vyloučena z přepravy," popsala dění v tramvaji mluvčí.

Ženě se zřejmě nelíbila jak pokuta, tak i to, že musela z tramvaje vystoupit, proto měla do okna odjíždějící tramvaje hodit kámen a způsobit tak škodu za skoro 10 000 korun.

Přivolaní policisté výtržnici následně zadrželi nedaleko tramvajové zastávky.

Policisté následnou lustrací zjistili, že již v minulosti byla rozsudkem Okresního soudu v Ostravě za obdobný skutek potrestána a odsouzena.

"Za přečin výtržnictví a poškození cizí věci jí proto hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," dodala mluvčí.