Společnost
03/11/2021 Petr Sobol

Žena (59) zfalšovala podpis svého manžela. Málem získala pozemky za více než tři miliony korun

Devětapadesátiletá žena z Frýdecko-Místecka před dvěma lety podepsala za manžela darovací smlouvu týkající se převodu pozemků na její osobu. Nyní ji hrozí osm let za mřížemi.

Žena měla v době nepříznivého zdravotního stavu svého manžela sepsat darovací smlouvu na pozemky v jeho vlastnictví, jejichž celková hodnota přesahovala tři miliony korun.

Obviněná ve své výpovědi uvedla, že v roce 2019 navštívila úřední osobu vykonávající ověřování shody podpisu a zažádala ověření pravosti podpisu i přes to, že u tohoto úkonu nebyl přítomen její manžel. Úřední osobě měla uvést, že z důvodu nemoci se úkonu nemůže účastnit osobně, ale že právě na jeho přání byl dokument sepsán a se vším, co je v něm uvedeno, souhlasí. Úřední osoba po krátké době naléhaní na požadavek ženy přistoupila a podpisy na darovací smlouvě úředně ověřila," uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

S tímto dokumentem následně devětapadesátiletá žena navštívila katastrální úřad, kde mělo dojít k zaregistrování písemného návrhu na vklad do katastru nemovitostí. K samotnému převodu pozemků ale nedošlo - díky včasnému zásahu rodinných příslušníků.

Policisté na základě znaleckých posudků zjistili, že manžel obviněné ženy měl být v době sepsání darovací smlouvy nezpůsobilý k právním úkonům. Mimo jiné se v dobu sepsání nacházel v nemocničním zařízení, tedy nemohl být úkonu přítomen," řekla Bělunková s tím, že ženě za podvodné jednání hrozí až osmileté odnětí svobody. Úřední osobě v tomto případě hrozí až desetiletý trest.

Sdílejte článek