Nejnovější zprávy: Počet nakažených v souvislosti s Dolem Darkov překročil 300 Černá díra. Tento památník připomene oběti střelce v ostravské nemocnici

Společnost

Žena a dítě se přiotrávili oxidem uhelnatým. Včas jim pomohli záchranáři

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu 21. ledna večer u případu otravy oxidem uhelnatým v Malé Morávce na Bruntálsku.

Operační středisko bylo kontaktováno po dvacáté hodině. „Nahlášen byl zhoršující se stav nevolnosti u třiadvacetileté ženy s bolestí hlavy, poruchou zraku a křečemi v končetinách,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Příznaky nevolnosti mělo také tříleté dítě. Na místo byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci z Rýmařova.

Bezprostředně po vstupu do obytných prostor se rozezvučel alarm detektoru CO, který je součástí výbavy posádek zíchranářů. Přístroj ukazoval nebezpečné hodnoty oxidu uhelnatého v místnosti.

Záchranáři proto ihned zajistili odsunutí všech osob z rizikového prostoru na chodbu a postižených následně do sanitního vozidla. Přivolána byla zároveň lékařská posádka a vzhledem k přítomnosti nebezpečného plynu také hasiči.

Záchranáři zahájili poskytování přednemocniční neodkladné péče ženě, jejíž stav se po podání kyslíku a léků podařilo výrazně zlepšit. Ošetření vyžadoval i tříletý chlapec, u něhož posádky rovněž detekovaly zasažení oxidem uhelnatým.

Oba pacienti byli následně transportováni do krnovské nemocnice a předáni na tamním urgentním příjmu a dětské ambulanci.