Nejnovější zprávy: Důl Darkov kvůli pandemii přestal těžit, nouzový stav kraj nevyhlásil Pasažéři přežili bez zranění pád drátů vysokého napětí na auto. Nehoda zablokovala provoz

Společnost

Ženu v Ostravě srazilo auto. Na místě zemřela

​K tragické nehodě vyjížděli v sobotu 18. května záchranáři v Ostravě.

Foto: Archiv

"Před třináctou hodinou byl na tísňovou linku 155 nahlášen střet vozidla s člověkem. Na místo události ihned vyjel tým rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Zábřehu. U postižené byl během čtyř minut od převzetí výzvy," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Pětasedmdesátiletá žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí, došlo u ní rovněž k zástavě dechu a selhání krevního oběhu.

Zasahující lékařka zjistila poranění hlavy, hrudníku a břicha. Tým započal s resuscitací – nepřímou srdeční masáží, zajistil dýchací cesty postižené a přístrojem řízenou ventilaci.

Pomocí intraoseálního přístupu záchranáři podávali potřebné léky. Ani veškerá snaha nevedla k obnovení srdeční činnosti a lékařka ZZS musela nakonec konstatovat smrt.

"Žena na místě podlehla svým mnohočetným poraněním," dodal mluvčí.

U osmašedesátiletého řidiče osobního vozidla Škoda provedli policisté dechovou zkoušku, při které u něho požití alkoholu vyloučili.

"Na místě tragické nehody policisté provedli ohledání a zadokumentování a na základě dosavadního prověřování zjistili, že žena přecházela vozovku po přechodu pro chodce, přičemž mělo dojít ke střetu s vozidlem," uvedl policejní mluvčí Petr Směták.

Přesná příčina a okolnosti dopravní nehody se prověřují.