Nejnovější zprávy: Pamatujete? Před 60 lety byl otevřen dům kultury Akord Albrechtice u Karviné: Když mrtví vstávali z hrobů a vyděsili zloděje na hřbitově

Společnost

Ženu vážně zranil kutálející se kmen

Posádky záchranářů zasahují během víkendu u řady úrazů na různých místech našeho kraje. Mezi nimi museli pomáhat také zraněné ženě v lese u obce Morávka a muži na Opavsku.

Foto: Záchranáři

V sobotu 14. dubna v poledne byla záchranná služba volána k poranění jednapadesátileté ženy, která se nacházela v lese u obce Morávka.

"Postižená pracovala ve svažitém terénu při stahování dřeva, přičemž ji zasáhl kus kmenu, který se kutálel ze svahu dolů," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Po události zůstala při vědomí, utrpěla poranění horní a dolní končetiny. Byla ošetřena posádkou vrtulníku a poté přepravena do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Před půl osmou večer vyjížděla pozemní posádka a vzlétali letečtí záchranáři ke čtyřiadvacetiletému muži do Vítkova, jenž spadl z výšky asi pěti metrů ze stromu.

"Přivodil si poranění dolní končetiny a páteře. Záchranáři jej umístili do podtlakové matrace, poskytli přednemocniční neodkladnou péči a poté šetrně vzdušnou cestou přepravili na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice," dodal mluvčí.