Společnost
06/06/2017 Tomáš Svoboda

Zlatá tretra potvrdila účast Usaina Bolta! Do Ostravy přijede už podeváté

"Zlatá tretra je vždy jeden z prvních mítinků, který si dávám do plánu, a tak jsem rád, že mohu oznámit, že i letos poběžím v Ostravě," vzkazuje všem fanouškům atletiky věhlasný jamajský sprinter Usain Bolt. Na ostravském mítinku Zlatá tretra, jehož 56. ročník se koná ve středu 28. června, bude startovat už podeváté.

Celkem startoval Bolt na Městském stadionu v Ostravě čtyřikrát v běhu na 100 metrů, třikrát na 200 metrů a jednou na 300 metrů, vždy vyhrál. Zlatá tretra je v počtu Boltových startů na mítincích lídrem společně s Londýnem, kde také dosud závodil osmkrát, ale tam většina jeho startů byla do roku 2009.

Protože však start v Londýně v Boltově letošním plánu není, stane se Ostrava po jeho startu místem, kde závodil vůbec nejčastěji ze všech světových mítinků.

„O devátém ostravském startu nejžádanějšího atleta planety jsme jednali od jeho loňského triumfu na olympijských hrách v Riu, tento víkend nám definitivně potvrdil, že je připraven závodit a rád do své oblíbené Ostravy přiletí,“ uvedl v tiskové zprávě majitel pořádající agentury TK Plus Miroslav Černošek.

Podle něj Ostrava kdysi přivítala Bolta jako neznámého nadějného kluka z Jamajky a loučit se s ním bude jako s největší hvězdou světové atletiky. „Jsem přesvědčen, že jeho start bude opět skvělá reklamy Ostravy a celé České republiky po celém světě,“ doplnil Černošek.

„Pro diváky na Městském stadiónu i u televizních obrazovek to bude poslední příležitost vidět závodit v České republice krále světové atletiky. Je skvělé, že se nám i letos povedlo domluvit jeho start. Bude to příležitost pro celý region rozloučit se s Boltem. Již nyní se na jeho start i na rozlučku chystáme,“ přidal svůj pohledn ředitel mítinku Jan Železný.

Samotného Bolta není třeba veřejnosti dlouze představovat. Jamajský fenomén je osminásobný olympijský vítěz, 11násobný mistr světa a také držitel světových rekordů v bězích na 100, 200 a 4 x 100 metrů. Dále je juniorský a mládežnický mistr světa a držitel juniorského světového rekordu.

Jak se do Ostravy těší? „Zlatá tretra byl první mezinárodní evropský mítink, který mě jako juniora pozval na start, a tak se hodí, abych i při zakončení kariéry Ostravu navštívil. Fanoušci v České republice mě vždy skvěle vítají. Jsem rád, že jsem jim předvedl osm vítězství a patří mi rekordy mítinku na 200 a 300 metrů,“ prohlásil Bolt.

Kromě jeho startu Zlatá tretra již dříve potvrdila účast dalších velkých hvězd světové atletiky. Přijedou například olympijští vítězové z Ria, tedy Mo Farah, Wayde Van Niekerk, Christian Taylor, Thomas Rohler, Anita Wlodarczyková, David Rudisha či Conseslus Kipruto.

Z české špičky se představí Pavel Maslák, Jakub Holuša, Filip Sasínek, Jakub Vadlejch, Víťězslav Veselý, Jiřina Ptáčníková nebo Tomáš Staněk.

Organizátoři upozorňují, že aktuálně zbývá v prodeji posledních zhruba 1 000 vstupenek.

Sdílejte článek