Nejnovější zprávy: ​Baník by měli reprezentovat převážně hráči ze Slezska, říká František Komňacký ​Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí už se jezdí po novém mostě

Společnost

Zloděj okradl v Ostravě slepce o telefon. Zloděj se našel, telefon ne

O speciální mobilní telefon vybavený aplikací pro slepce přišel v Ostravě nevidomý muž.

Ilustrační foto: freepik.com

"Vše se odehrálo v úterý 11. května 2021 ve večerních hodinách v Ostravě-Vítkovicích u nádraží. Při cestě domů oslovil nevidomého muže mladík s legendou, že se znají z Havířova. S jednoznačnou odpovědí, že to bude zřejmě omyl, se však mladík nesmířil a nevidomého muže měl sledovat," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Nevyžádaný doprovod se však slepému muži nelíbil, znejistil a tak mezi oběma muži došlo ke slovní rozepři. Vzhledem ke svému handicapu si chtěl přivolat pomoc, vyndal z ledvinky mobilní telefon, ale během vteřiny z jeho ruky zmizel.

"Pachatel zřejmě využil slabiny poškozeného a telefon mu z ruky vytrhnul. Okradený muž začal volat o pomoc, kdy duchapřítomné dvě ženy přiběhly a hned poskytly slepému muži pomoc. Nechaly ho zavolat přítelkyni a také celou událost společně oznámili na linku 158."

Od doby oznámení policisté z Vítkovic začali intenzivně pátrat po neznámém muži, který odcizil mobilní telefon, bez kterého se slepý muž velmi těžko obejde. Později zadrželi dvaadvacetiletého podezřelého.

Dnes dopoledne podezřelého muže policisté vyslechli a po jeho doznání mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže. Do výslechu měl uvést, že mobilní telefon prodal náhodnému muži. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody na dva roky.

"Tímto žádáme veřejnost, případně samotného muže, který zakoupil mobilní telefon značky SAMSUNG, aby ho odevzdal na nejbližší policejní služebnu. Jedná se o speciální telefon pro nevidomé lidi. V tomto je nainstalovaný speciální software a jen velmi těžko se bez tohoto poškozený muž obejde," dodala mluvčí.