Nejnovější zprávy: Pamatujete? Před 60 lety byl otevřen dům kultury Akord Albrechtice u Karviné: Když mrtví vstávali z hrobů a vyděsili zloděje na hřbitově

Společnost

Zloděj ukradl v Ostravě drahý kočárek. Ve výtahu se šklebil, netušil, že jej zabírá kamera

Dosud nezjištěný pachatel odcizil dne 18. ledna 2018 v době kolem 10:49 hodin v Ostravě- Mariánských Horách dětský kočárek s příslušenstvím v hodnotě přesahující částku 10 000 korun.

„Pachatel vstoupil do obytného domu, ve druhém poschodí se zmocnil volně odloženého kočárku značky Sportfit Neonato, bílo-černé barvy a s tímto výtahem sjel do přízemí domu. Následně odešel neznámo kde,“ uvedl policejní mluvčí Richard Palát.

Foto: Policie ČR

Foto: Policie ČR

Ostravští policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež. Prověřováním skutku zajistili kamerové záznamy z domu, na kterých je pachatel zachycen.

„Markantem je výrazná mimika pachatele. Přikládáme fotografii odcizeného kočárku. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uvedl mluvčí.

„Tímto žádáme případné svědky, kteří by mohli přispět jakoukoliv informací ke zjištění totožnosti pachatele, nechť nás kontaktují na kterékoliv služebně Policie České republiky, na bezplatné telefonní lince 158 nebo na služebním telefonním čísle 974 727 301,“ dodal Palát.