Společnost
28/01/2020 Jaroslav Baďura

Zlodějky se vetřely do bytu důchodkyně (83) a ukradly jí elektrickou kytaru

​Karvinským policistům se díky dobré operativní činnosti podařilo ustanovit dvě ženy, které se od poloviny listopadu loňského roku do poloviny letošního ledna měly vlákat do bytů několika seniorů na Karvinsku, odkud si měly odnést nejen peníze, platební kartu, ale také elektroniku či elektrickou kytaru.

Ženám ve věku 35 a 37 let již bylo sděleno obvinění z přečinu porušování domovní svobody, přečinu krádež, přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Jedna z již obviněných žen (37 let) se měla v pěti případech nechat pozvat seniory do bytu, kdy používala vždy jinou legendu. Při jedné z nich například požadovala po seniorovi zaplacení dluhu jeho dcery, který měl činit několik tisíc.

Před svým odchodem stihla muži ještě nepozorovaně odcizit z pokoje několik tisíc korun. Celkem si tak z bytu 78 letého poškozeného muže měla odnést skoro 20 000 korun.

Dvě z pěti podobných krádeží měla provést společně s výše uvedenou 35 letou ženou.

"Obě se nechaly pod smyšlenou legendou pozvat k 83leté paní, které měly z bytu odnést peněženku s doklady a finanční hotovostí, notebook a elektrickou kytaru," uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Ve druhém případě měly vstoupit do bytu 61letého muže ihned po tom, co otevřel dveře. Ženy navíc měly využít skutečnosti, že poškozený muž ve svém bytě upadl na zem a z bytu si měly nepozorovaně odnést mobilní telefon a peněženku i s doklady.

Veškeré věci, které seniorům odcizily, měly rozprodat a finance užít pro vlastní potřebu. Odcizenou platební kartu měly navíc použít k platbě hned několika nákupů.

Karvinští policisté mimo jiné zjistili, že 37letá žena měla navíc v prosinci loňského roku z čekárny praktického lékaře odcizit z kapsy bundy mobilní telefon za skoro 5 000 korun Svými krádežemi měly pachatelky způsobit škodu za více jak 65 000 korun.

Obě ženy byly již v minulosti potrestány a odsouzeny za trestnou činnost majetkového charakteru.

Starší z obviněných žen je v současné době stíhána vazebně.

Sdílejte článek