Nejnovější zprávy: Audina vzplála jako pochodeň, hasily ji dvě jednotky Odešel lví král, vzpomínají lidé na oblíbenou šelmu z ostravské zoo

Politika

Změna v Mariánských Horách, Janáčkovou střídá Hujdus

V pondělí 5. listopadu se uskutečnilo ustavující zastupitelstvo městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

Patrik Hujdus. Foto: Mariánské Hory a Hulváky

Zastupitelé zvolení v říjnových komunálních volbách složili slavnostní slib a zvolili nové vedení radnice.

Starostou se stal Patrik Hujdus (NEZÁVISLÍ), který v uplynulém období působil jako místostarosta. V čele obvodu nahradil dlouholetou starostku Lianu Janáčkovou (NEZÁVISLÍ).

Ta již v dalším období nebude zastávat vedoucí funkci a zůstane řadovou zastupitelkou. Nový starosta bude mít na starosti finance, hospodaření obvodu a sociálně právní ochranu dětí.

První místostarostkou byla zvolena Jana Pagáčová (KDU-ČSL), které byly svěřeny odbory školství, kultury a volnočasových aktivit a sociální péče, místostarostou pro oblasti bytové a majetkové se stal Vladimír Řezáč (Ostravak).

Pětičlennou radu doplní dva neuvolnění místostarostové – Yveta Sekeráková (KSČM), zodpovědná za odbory vnitřních věcí a hospodářských činností, a Filip Čmiel (SPD), který bude mít na starosti místní hospodářství, výstavbu a životní prostředí.

Složení nového vedení obvodu odpovídá dohodě o koaliční spolupráci, kterou po volbách uzavřeli NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, KSČM, Ostravak a SPD.

„Každý z pěti koaličních partnerů má v radě jeden hlas. Deklarujeme tak rovnost při rozhodování a ochotu společně pracovat pro náš městský obvod a jeho obyvatele. Rádi bychom plynule navázali na činnost předchozího vedení ve všem dobrém, co se v minulosti již podařilo,“ říká nově zvolený starosta Patrik Hujdus.