Nejnovější zprávy: Jsem PROočkovaný. Mám PROTIlátky. Začala kampaň na podporu očkování Z bývalé průmyslové haly bude unikátní objekt pro sport a kulturu

Společnost

Zoo Ostrava otevřela, uvnitř může být nejvíce pět tisíc návštěvníků

Ostravská zoologická Ostrava opět otevřela své brány návštěvníkům.

Foto: Enrico Gombala, Zoo Ostrava

Lidé si mohou koupit vstupenku buď online nebo v pokladnách u vstupu do zoo.

V neděli byl zahájen i prodej online vstupenek se čtrnáctidenní platností.

"Do areálu smíme pustit jen pětinu kapacity, tedy zhruba pět tisíc lidí," uvedla mluvčí zahrady Šárka Nováková.

Kvůli protiepidemickým opatřením musela být zoo od 18. prosince zavřená a dnes poprvé mohla návštěvníkům otevřít alespoň venkovní prostory.

Za prvních 45 minut branami zoo prošlo odhadem 500 lidí, zhruba desetina stanovené kapacity. První nedočkavci před zahradou čekali už půlhodiny před otvírací dobou.

Uzavřeny jsou všechny vnitřní pavilony, naopak v provozu je zoovláček, safari expres zatím nejezdí.

"Většina stánků s občerstvením i restaurace jsou otevřeny, některé však v omezeném provozu, " uvedla mluvčí.

Návštěvníci zoo musejí mít ústa i nos zakrytá respirátorem třídy FFP2 a mají také dodržovat minimálně dvoumetrový odstup od ostatních návštěvníků zahrady.

"Kapacitu jsme odhadovali z nejvyšší denní návštěvnosti, kterou jsme zaznamenali v roce 2012, bylo to přes 25.000 lidí," uvedla Nováková. Dodala, že v zahradě tak může být najednou zhruba 5000 lidí.

"Budeme sledovat, jak lidé odcházejí a je možné, že během dne se tady vystřídá klidně i dvojnásobek návštěvníků. Máme člověka, který stojí u brány, počítá a má přehled o tom, kolik lidí odešlo," řekla Nováková.