Kultura
03/07/2024 Jaroslav Baďura

Zrušené vystoupení? Nejvíce to mrzí nás, zní z Beats for Love i Colours of Ostrava

Foto: Jakub Pryček

Někteří fanoušci to chápou, jiní plní sociální sítě nenávistnými komentáři. Oznámení organizátorů festivalu Beats for Love i Colours of Ostrava, že na první jmenovaný festival nedorazí tři interpreti a na druhý jedno americké duo, rezonuje na sociálních sítích.

Některé komentáře přitom hraničily až s obviněním, že je to od festivalů schválnost, nalákat na zajímavá jména, vybrat peníze za vstupné a pak koncerty zrušit.

Faktem ale je, že taková událost trápí nejvíce právě organizátory. "Bohužel jsou to situace, které se u všech festivalů dějí každý rok a pro organizátory je to vždy nepříjemné. Aby vystoupení někdo zrušil v den konání koncertu, tak jako se nám to stalo vloni, je zcela výjimečné a za dvacet let trvání Colours of Ostrava to bylo poprvé," uvedl mluvčí Colours of Ostrava Jindřich Vaněk.

Šéf festivalu Beats for Love Kamil Rudolf řekl, že když festival, jakým je právě Beats for Love, hostí přes pět set interpretů, pak se zrušení nějakých vystoupení nelze úplně vyhnout. "Takové věci se stávají, já jsem ale přesvědčen, že jde o naprosté výjimky a návštěvníci si svůj festival užijí naplno," řekl pro patriotmagazin.cz Kamil Rudolf. Festivalu se navíc podařilo všechny tři interprety nahradit, takže v lineupu nebude žádné prázdné místo.

Jindřich Vaněk popsal, jak se stalo, že festival Colours of Ostrava musel oznámit první zrušený koncert. "Zpěvák z dua Sofi Tukker má vleklé zdravotní problémy, kvůli kterým ruší celou evropskou tour. Bohužel se zdravím zpěváků nic dělat nemůžeme a pojistit se proti případnému odřeknutí se nedá," upozornil Vaněk.

Organizátoři festivalů chápou, že zrušení vystoupení může u fanoušků, kteří se na konkrétního interpreta těšili, vyvolat smutek. "Doufáme ale, že chápou, že v takovýchto situacích to není v naší moci předvídat ani ovlivnit. Mnoho komentářů nám vyjadřuje podporu," řekl Vaněk.

Loni na Colours of Ostrava zaskočila za jedno zrušené vystoupení na poslední chvíli kapela Chinaski. Mají pořadatelé k dispozici seznam kapel či interpretů, kteří mají volno a jsou připraveni v případě potřeby vypomoci? "Žádné podobné seznamy neexistují a čím blíže festivalu se taková situace stane, tím obtížnější je najít adekvátní náhradu. Programové políčko však rozhodně nezůstane prázdné a budeme se snažit o kvalitní kapelu ze zahraničí, která bude návštěvníky Colours of Ostrava bavit," dodal mluvčí Vaněk.

Sdílejte článek