Nejnovější zprávy: Z městských jatek v Ostravě bude galerie. Přestavba by mohla začít letos Fotbalová nostalgie: Baníkovci děkovali prvním mistrům z roku 1976

Kultura

Divadlo Stará aréna probouzí nejstarší psaný příběh lidstva!

Divadlo Stará aréna je tady již osmým rokem a i letos pokračuje v tradici oživování dávných příběhů moderní formou.

Foto: Zeno Václavík

Po veleúspěšné Elektře si režisér Pavel Gejguš bere na paškál Epos o Gilgamešovi – nejstarší dochovaný psaný příběh lidstva.

Režisér zachovává základní dochovanou kostru pradávného příběhu, pracuje ale také s prvky experimentálního divadla. Na základě dávné legendy tedy vzniká moderní inscenace mladých tvůrců.

Zaujme jak mladého diváka, který se poutavou formou seznámí s jedním ze základních pilířů maturitní četby, tak starší generaci diváků, pro které bude poutavé především samotné moderní pojetí slavné látky.

A v srdci příběhu i nadále zůstávají nadčasová témata jako přátelství a lidská (ne)smrtelnost. Ne cestě za hledáním věčného života se ke Gilgamešovi můžete připojit již 7. října v 19.30.

Hrají: Jan Lefner, Robin Ferro, Anna Polcrová, Vít Hofmann. Režie: Pavel Gejguš.

Snímky ve fotogalerii jsou z úspěšné letní inscenace Epos o Gilgamešovi, která probíhala v srpnu v ostravské galerii Plato. Autorkou je Olga Zmelíková.

Fotogalerie

Foto dne