Nejnovější zprávy: Baník doprovodil Slavii k titulu, ale v poháru půjde zdvořilost stranou ​Soutěž sýrů v Karlovicích vyhrál kravský česnekový od Ludmily Rohelové

Byznys

​Stora Enso pomáhá vzdělávat ženy v IT

Společnost Stora Enso spojila své síly s organizací Czechitas a stala se jedním z partnerů nedávno ukončené Czechitas Digitální akademie v Ostravě.

Foto: Stora Enso

Digitální akademie je tříměsíční program plný informací a získávání praktických dovedností v oblasti datové analýzy a je určena dívkám a ženám, které se chtějí do svého IT vzdělání pustit naplno.

Stora Enso se do projektu zapojila celou řadou aktivit. "Připravili jsme pro účastnice prohlídku našich nových kanceláří spojenou s příjemným posezením a diskusí s našimi kolegyněmi, které jim snad byly svým příběhem a zkušenostmi inspirací," uvedly organizátorky projektů ze Stora Enso.

V prostorách kanceláří také proběhly dva volitelné předměty zaměřené na Analýzu dat v systému SAP a Workshop zaměřený na zdokonalení prezentačních dovedností.

"Pět z našich kolegů se také zapojilo formou mentoringu, kdy pomáhali studentkám s pochopením vybrané problematiky a byli jim podporou při práci na jejich absolventském projektu."

"Děkujeme organizaci Czechitas, že věnuje takové úsilí v oblasti vzdělávání žen v IT. Bylo nám velkou ctí stát se součástí tohoto projektu a těšíme se na další spolupráci, protože ženy do IT prostě patří," dodávají organizátorky.

Foto dne