Sport
10/10/2022 Petr Sobol

​Poruba jede. Po další výhře je v čele Chance ligy

Loňská sezona hokejistům prvoligové Poruby nevyšla. V té letošní jsou ale Ostravané jako vyměnění.

Poruba vyhrála už tři zápasy v řadě. Po triumfech nad Třebíčí a Kolínem svěřenci trenéra Jiřího Režnara zdolali v pondělí doma i Pardubice B (5:3) a vyhoupli se na první místo tabulky.

B tým Pardubic je v soutěži nováčkem, v Ostravě ale nedal svou kůži lacino. „Jsou to pro nás důležité body, protože Pardubice mají zkušený tým a i šikovné mladé hráče. Celkově to byl těžký zápas,“ uznal kvality soupeře trenér Poruby Jiří Režnar.

Domácí poslal do vedení už ve čtvrté minutě Šlahař, další branky ale padaly až ve druhé třetině. Po té Poruba vedla 5:3, vymalováno však ještě nebylo. Pardubice se totiž ve třetí periodě dostaly na dostřel dvou branek. „Vedli jsme 5:1 a poslední část jsme si chtěli už jakoby pohlídat. Inkasovali jsme dva góly, druhý ve třech, ale v závěru už hráči hráli, co měli,“ řekl Režnar.

Další branka už nepadla a všechny body tak zůstaly doma. Za domácí se v utkání trefili taky Šoustal, Střondala a Gřeš, druhou branku pak přidal Šlahař. Velmi dobrý výkon opět předvedl ostravský brankář Dolejš, jenž pochytal 25 střel. „Stál proti nám hodně kvalitní a zkušený soupeř, který zaslouženě vyhrál. Domácí byli silní na kotouči a hráli dobře odzadu, bylo těžké se vůbec do útočného pásma dostat,“ zhodnotil pondělní utkání trenér Pardubic B David Havíř.

Poruba má v čele tabulky dvoubodový náskok na Třebíč, Ostravané navíc mají ještě jedno utkání k dobru.