Sport
29/11/2022 Petr Sobol

Baník může přijít o klíčové cizince. Plavšiče sledují v cizině, co Almási?

Jak se v minulých dnech dařilo sportovcům, kteří jsou výrazně spojeni s naším krajem?

Také během uplynulého týdne nás ve světě, ale i doma, zaujali sportovci, kteří pochází z Moravskoslezského kraje, nebo v něm působí. Podívejte se, o kom bylo slyšet.

Přijde Baník o cizince?

Fanoušci Baníku věřili, že pohled na ligovou tabulku pro ně bude po podzimu daleko příjemnější. Ostravané jsou nyní desátí – a to mohou být ještě rádi. Hodně jim totiž pomohl nástup kouče Pavla Hapala, který v průběhu podzimu nahradil Pavla Vrbu.

Baník se herně i výsledkově zvedl, teď ho ale čeká další tvrdý boj. Tentokrát na přestupovém trhu, na kterém je zájem o dva klíčové cizince ostravského celku. Slovenského útočníka Ladislava Almásiho už delší čas sleduje Slavia, což pro iSport.cz potvrdil i asistent slávistického trenéra Jaroslav Köstl.

Slavii navíc patří i srbský rychlík Srdjan Plavšič, jenž se v Baníku dostal do parádní formy. Jak řekl slávistický kouč Jindřich Trpišovský v rozhovoru s ČTK a Sport.cz., tak Plavšič dokonce zaujal natolik, že je o něj zájem v zahraničí. Pokud z Ostravy odejdou, bude to pro klub hodně tvrdá rána.

Coufal si zatrénoval se Slavií

Celý svět sleduje fotbalový šampionát v Kataru. O ten bojovali i čeští fotbalisté, ti se ale na šampionát nakonec neprobojovali, a tak jim fotbalový podzim skončil předčasně. Týká se to i Vladimíra Coufala, který za sebou nemá příliš úspěšný podzim ve West Hamu, ve kterém přišel o svou pozici. V pondělí dorazil, společně s Tomášem Součkem, na trénink Slavie, kde rodák z Ludgeřovic dříve působil. K jeho návratu do Edenu v současné době určitě nedojde, neustále se však spekuluje o možném odchodu do Leverkusenu, kde by se potkal s Adamem Hložkem a Patrikem Schickem.

Mrázek dostal sedm gólů

Hokejisté Chicaga zažívají v NHL těžké časy. Naposledy prohráli 2:7 s Winnipegem a zapsali už sedmou porážku v řadě. Byl u ní také třicetiletý ostravský gólman Metr Mrázek, jenž sice inkasoval sedm branek, dalších 37 pokusů soupeře ale dokázal zastavit. Sedm puků lovil v NHL ze své sítě teprve podruhé, poprvé to bylo v roce 2018, ještě v barvách Detroitu, na půdě New Yorku Islanders.

Pastrňák táhne Boston

Mrázkovo Chicago tápe, zato Boston, ve kterém se utvořila početná česká kolonie, šlape na jedničku. Tahounem Bruins je letos David Pastrňák, který je se 14 góly čtvrtým nejlepším střelcem NHL. V kanadském bodování soutěže je rodák z Havířova s 32 body pátý. Bodoval už v devíti zápasech v řadě.

Veselý odehrál skvělý zápas za Barcelonu

Dvaatřicetiletý ostravský basketbalista Jan Veselý po letním příchodu z Fenerbahce do Barcelony nedostává tolik prostoru, na kolik býval v Turecku zvyklý, pro katalánský klub je ale nesmírně důležitý. Své kvality potvrdil i v posledním euroligovém utkání s Vitorií, nad kterou Barcelona zvítězila 96:84. Veselý se blýskl 18 body a stal se nejlepším střelcem svého celku. Katalánci v soutěži vyhráli pátý z posledních šesti duelů.

Sdílejte článek