Nejnovější zprávy: Z ostravské zoo někdo ukradl okrasné rybičky za 85 tisíc korun ​Světový lídr v oblasti vláken si v kraji dokáže získat zaměstnance hned dvakrát

O nás

Magazín PATRIOT vznikl jako nový zpravodajský web se zaměřením na byznysové, politické a společenské dění v Moravskoslezském kraji na podzim roku 2015.

Zatímco první články magazínu vznikaly takřka na koleně v obývacím pokoji šéfredaktorova bytu, dnes už má redakce reprezentativní sídlo nedaleko centra Ostravy.

„Každá dobrá redakce stojí jen a pouze na svých reportérech – jejich práce tvoří kvalitní zpravodajství a magazínové čtení. Náš magazín má obrovské štěstí, že přilákal ke spolupráci nadšené a perspektivní autory,“ říká šéfredaktor Jaroslav Baďura.

Nejdéle sloužícím reportérem je Tomáš Svoboda, který se k redakci připojil už na jaře roku 2016, později se přidali fotoreportéři Lukáš Ston, Vladimír Pryček, Miroslav Hodeček a Rostislav Recman, a reportérka Martina Kotulová.

Magazín také spolupracuje s ostravskými osobnostmi, jako jsou fotograf Boris Renner, fotograf s dronem Radim Kolibík, zakladatel facebookové skupiny Nezapomenutá Ostrava Marek Pietoň, odborník na gastronomii Michal Šlachta, ředitelka Ostravského muzea Jiřina Kábrtová, význačný ostravský marketingový odborník Luděk Lokaj, a další.

V dubnu 2016 také poprvé vyšel tištěný Magazín PATRIOT, který od toho data vychází bez přestávky každé dva měsíce a počet jeho předplatitelů stále roste.

„S tištěným magazínem máme v redakci velké plány. Naším snem je, aby jednou začal vycházet každý měsíc, snad se to co nejdříve podaří uskutečnit,“ přeje si šéfredaktor.

Redakce Magazínu PATRIOT se vždy bude snažit přinášet čtenářům dobré zprávy a inspirativní příběhy lidí, kteří svými nápady a každodenní prací mění nejen náš kraj, ale i svět k lepšímu.