26/07/2024 Jan Petrus

Baník po 14 letech rubal v Evropě! Bitva s Kodaní je blízko

Nekonečných 14 let čekal Baník, aby si ověřil, zda ,,nejlepší u nás” umí být i v evropském srovnání. Do bouřlivé třináctitisícové kulisy dorazil arménský klub FC Urartu z předměstí Jerevanu. A nedýchalo se mu u nás vůbec dobře.

Pokyn zněl všichni v bílém a se šálou, což fanoušci beze zbytku dodrželi, takže opticky to vypadalo fantasticky! Hymna na plném stadionu zněla jako vždy působivě a hráči Urartu museli koukat.

Koukali taky po hvizdu. Baník na Arménce vletěl a v prvním poločase je popravil třemi góly. Trefili se postupně kapitán Ewerton, defenzivní štít Boula a rozený snajpr Buchta. Po 26 minutách to bylo 3:0 a hráči Urartu mohli lidově řečeno do sprch.

Druhý poločas jim Baník nakládal dál a trefili se nakonec ještě čerstvá letní posila Prekop a z penalty střelec Klíma. Baník prožil evropský čtvrtek snů. Chachaři se vyšvihli perfektním choreem a končilo se zaslouženou rozlučkou. Oslavy nemohl zkazit ani konečný gól na 5:1.

Zatímco před dvěma lety si Celtic Glasgow jakožto evropského soupeře musel Baník pozvat jenom na přátelák, ve čtvrtek už se hrálo na ostro o postup do dalšího předkola Konferenční ligy a Baník to zvládl excelentně.

Teď je potřeba rozdíl ve skóre udržet ještě v odvetě v Arménii. V případě postupu se Baník utká s velkou pravděpodobností s favorizovanou Kodaní, která svůj první zápas taky ovládla.