Sport
27/05/2024 Petr Sobol

Baník se vrací do pohárů! Historický postup slaví i béčko

Foto: Petr Kotala/FCB

Tak na toto fanoušci Baníku dlouho čekali. Slezané zvládli poslední ligové kolo, Slovácko doma vypráskali 6:0 a po dlouhých 14 letech se vrací do evropských pohárů.

Baník doma v tomto ročníku spoustu zápasů nezvládl, v neděli proti Slovácku ale dominoval. Dvakrát se trefili Ewerton s Kubalou, gól zapsali i Tanko a Kpozo. Ostravané zvítězili před více než deseti tisíci diváky 6:0 a v konečné tabulce obsadili čtvrté místo, které jim zajistilo místo v pohárové Evropě – konkrétně ve druhém předkole Konferenční ligy.

„Odehráli jsme výborný zápas, od začátku jsme dominovali. Definitivně jsme zápas dostali pod kontrolu třetím gólem, samozřejmě, že velký vliv na celé utkání měly dvě červené karty na straně Slovácka. Byla to velice těžká sezona, jsem rád, že skončila úspěchem,“ řekl po zápase ostravský kouč Pavel Hapal.

Velký úspěch slaví i ostravský B tým. Ten doma porazil 2:0 Uherský Brod a už tři kola před koncem MSFL si zajistil historický postup do druhé ligy. Tu si rezerva Baníku, kterou vede trenér Josef Dvorník, zahraje po dlouhých 56 letech.

Sdílejte článek