Sport
19/05/2020 Jaroslav Baďura

​Baseballisté Klasiku se již připravují na sezonu, začne koncem května

Zatímco mnoho sportovců stále čeká na datum zahájení nové sezony, baseballisté již vyhlížejí její začátek.

Baseballová Extraliga totiž začíná již v pátek 22. května a o týden později se rozjede i druhá nejvyšší soutěž, kde nyní působí i baseballisté Frýdku-Místku. Ti budou obhajovat loňské prvenství v soutěži.

Hned po rozvolnění pravidel v souvislosti s epidemii koronaviru se vydali baseballisté Klasiku Frýdek-Místek na hřiště ke společnému tréninku. Neplánovaná pauza jim totiž trochu nabourala plány, což přiznává i hrající trenér Martin Drong.

„My jsme bohužel přišli o pálkařské prostory, a tak jsme pracovali na nových,“ přiblížil trable zkušený baseballista. „A když jsme je dodělali po mnohých brigádách, tak přišla stopka. Takže jsme je využili pouze týden. A pak jsme se zastavili a teď začínáme znovu. Ale myslím, že se s tím popereme. Ve Frýdku-Místku jsme byli v minulosti na těžší podmínky zvyklí,“ dodává s úsměvem.

V loňské sezoně Klasik skončil poprvé v historii klubu na prvním místě tabulky První ligy. V baráží o Extraligu však bohužel neuspěl. Ani letos si v klubu nedávají nízký cíl.

„Do sezony vstupujeme s cílem obhájit loňské první místo,“ říká před začátkem sezony Martin Drong. „Ale nebude to jednoduché. Mnoho soupeřů totiž má zajímavé posily. Obzvlášť kluky, kteří teď nemůžou působit v Americe, jako například Marek Chlup v Jablonci. Bude to těžké.“

V letošní sezoně klub nechystá výraznější posily. Naopak, do týmu chce více zapracovat své mladé odchovance. Ti se tak nyní můžou na trénincích mimo jiné potkávat s dlouholetým českým reprezentantem a bývalým hráčem organizace Philadelphie Phillies Jakubem Sládkem. Ten využil možnosti společného trénování s baseballisty Frýdku-Místku.

„Nyní jsme s rodinou tady na Moravě a hledal jsem možnosti, kde trénovat v průběhu našeho pobytu v této části republiky,“ přiblížil důvody, proč trénuje na frýdeckomísteckém hřišti Jakub Sládek.

„Ozval jsem se Martinovi Drongovi a ukázalo se, že naše staré přátelství ještě funguje a dostal jsem pozvání přidat se k nim.“ Jakub si také pochvaloval baseballový areál. „Je to velmi krásný areál. Myslím, že již by se tady klidně mohla hrát Extraliga. Líbí se mi tady,“ dodal na závěr hráč extraligové Kotlářky Praha.

Klasik vstoupí do sezony v sobotu 30. května, kdy na vlastním hřišti přivítá v dvojzápase Pelikans Bučovice. Letos se fanoušci Klasiku můžou těšit i na zápasy se Skokany Olomouc, kteří dlouhé roky působili v Extralize a vypadli s ní v loňské baráži.

V První lize vystřídali pražský SaBaT, který se vrátil do Extraligy po dlouhých jednadvaceti letech.

Sdílejte článek