Nejnovější zprávy: ​Hokus Pokus. Nejen Ostravané objevují krásu naturálních vín Pět strážníků z martinovské služebny má covid, 38 jich je v karanténě

Společnost

Bazaly mají 60 let. Podívejte se, jaké byly kdysi a jak vypadají teď

Před šedesáti lety, 19. dubna 1959, hráli fotbalisté Baníku poprvé na stadionu Bazaly, který nyní prochází rozsáhlou přestavbou. Na budoucím tréninkovém centru již stojí hrubá stavba nové tribuny, a to včetně střešní konstrukce z ocelových vazníků.

Stadion Bazaly v roce 1960 a dnes (Foto: Tomáš Svoboda, archiv)

Na staveništi je také prakticky dokončena betonová dělicí stěna mezi hlavním a vedlejším hřištěm, kde ve svahu navíc vznikla nová opěrná zeď.

Stavebními úpravami postupně procházejí i ochozy stadionu či hrací plocha, na které byl donedávna ještě původní trávník.

Nové Bazaly, které navážou na slavnou historii, mají být kompletně dokončeny letos na podzim.

Na starých Bazalech se naposled hrálo v květnu 2015, kdy baníkovci v závěrečném kole sezóny remizovali s Duklou Praha 1:1.

Premiéru oblíbený stadion zažil přesně před 60 lety, kdy Baník prohrál s Ústím nad Labem 2:3, a to po údajně svévolném výkonu rozhodčího.

Zřejmě nejslavnějším utkáním, které se na Bazalech kdy hrálo, byl souboj s Bayernem Mnichov. Soupeře světového kalibru Baník 20. října 1976 porazil 2:1 díky gólům Zdeňka Lorence a Vernera Ličky.

Naopak v posledních letech se mohlo na bývalou slávu a mistrovské tituly jen vzpomínat. Z Bazalů se stal stadion obehnaný ostnatým drátem, drsným symbolem omezenosti a úpadku člověčiny i sportovního ducha.

Věřme, že nová podoba stadionu nastartuje novou éru ostravského fotbalu, který si opět vytvoří co nejširší základnu šikovných hráčů i nadšených fanoušků.