Nejnovější zprávy: Tato hrůza už je minulostí. Obří skládka konečně mizí z Muglinovské ulice Punč bar na Masarykově náměstí baví Ostravu. Nabízí nápoje i luxusní výhled

Společnost

Bezmocný senior ležel tři dny ve vaně. Povedlo se ho zachránit?

O štěstí v neštěstí může hovořit sedmašedesátiletý senior z Ostravy-Michálkovic. Ten ležel tři dny ve vaně, ze které se nemohl dostat. Pomohla mu až sousedka, která se obrátila na známou policistku.

Foto: se souhlasem MP Ostrava

Seniorova sousedka si všimla, že muž má venku zaparkované auto a že se v jeho koupelně neustále svítí. Jenže už nějaký čas jej neviděla vycházet z bytu, což se jí zdálo podezřelé.

Spojila se proto s ostravskou strážnicí Hanou Jendrykovou, která slouží ve stejném okrsku, v němž seniorka bydlí.

Seniorův byt se nacházel ve vyvýšeném přízemí. Policisté pojali podezření, že je muž uvězněn doma, což se také potvrdilo.

Strážníci přes okno koupelny zaslechli tlumený a nesrozumitelný mužský hlas. Jamile se vydali ke dveřím bytu, už se jim podařilo se seniorem navázat lepší komunikaci

„Senior v krátkých větách sdělil, že leží ve vaně již tři dny a je mu zima. Díky tomu, že je zesláblý, nemůže z vany bez cizí pomoci vylézt. Dle jeho sdělení nebyl nikterak zraněný,“ uvedl policejní mluvčí Jindřich Machů.

Vstup do bytu následně zajistili hasiči a seniora si poté do své péče přebrali zdravotníci, kteří muže po prvotním ošetření převezli na interní oddělení Městské nemocnice v Ostravě.

„Paní znám osobně, jako mnoho dalších občanů v mém okrsku. Jsem moc ráda, že mám její důvěru. Ještě více mě ale těší, že díky jejímu telefonátu jsme pomohli seniorovi, který ležel tři dny bez pomoci ve vaně,“ okomentovala seniorovu záchranu policistka Hana Jendryková.