Společnost
10/10/2017 ČTK

Bývalý hokejista a rozhodčí z Ostravy přepadal herny. V masce z filmu Vřískot

Bývalý profesionální prvoligový hokejista a současný rozhodčí žákovských hokejových soutěží podle policie loupil.

Je podezřelý, že s dalšími komplici přepadl v Ostravě několik heren. Motivem byl nedostatek peněz. Všichni lupiči byli gambleři, řekl kriminalista Radim Bena.

Tři muži ve věku 20 a 23 let v Ostravě přepadli od poloviny srpna do konce září pět heren. Ve třech případech byli úspěšní a odnesli si kolem 70.000 korun. „Dvakrát pracovnice herny řekla, že nemá peníze. Pachatelé se otočili a utekli,“ řekl.

Při loupežích se maskovali. Používali maskou známou z filmové série Vřískot či masku, kterou používají hackeři ze skupiny Anonymous, nebo jen čepici s otvory na oči.

Na obsluhu podniků vždy jeden z útočníků namířil pistoli. I proto podezřelé zatkla zásahová jednotka. Stalo se tak krátce po poslední loupeži, o které kriminalisté věděli.

„Dostali jsme informaci, že 28. září bude přepadena herna. Připravili jsme velkou akci, do které jsme zapojili i zásahovou jednotku. Vyčkávali jsme až do 04:00,“ řekl.

Tip se potvrdil a trojice opravdu hernu přepadla. Policisté pachatele zadrželi, když se pokoušeli z místa ujet autem. Mezi tím se osádka stihla zbavit masek a některých dalších částí oblečení. Zbraň ale v autě byla.

Podle Beny byly motivem loupeží peníze. „Všichni tři jsou hráči na automatech. Došli jim peníze, a tak si řekli, že si je vezmou zpět takovým způsobem,“ uvedl. Dodal, že všichni už měli problémy se zákonem a v současnosti jen jeden pracoval.

„Dva pobírali sociální dávky. Jeden v minulosti hrál profesionálně hokej. Nyní dělal rozhodčího pro zápasy dětí. Za to měl nějaké peníze,“ uvedl Bena. Dodal, že obviněný nehrál nejvyšší českou soutěž. Naznačil však, že druhou nejvyšší.

Všichni tři podezřelí se podle policie k loupežím přiznali. „Litují toho,“ řekl Bena. Dodal, že obviněni byli z loupeže a soud je poslal do vazby. Ve vězení mohou strávit až deset let.

Sdílejte článek