Společnost
11/02/2024 Petr Sobol

Česká pošta vydá známku s Karlem Lopraisem, křtít se bude v Kopřivnici

Foto: se souhlasem Muzea Novojičínska

Na začátku března by oslavil 75. narozeniny Karel Loprais – legenda motoristického sportu a významná osobnost města Kopřivnice. U této příležitosti uvede Česká pošta do prodeje příležitostný písmenový poštovní aršík. Jeho křest proběhne v kopřivnickém muzeu.

Svůj profesní život spojil Karel Loprais s automobilkou Tatra, kterou díky vítězstvím v Rallye Dakar proslavil po celém světě, a tím samozřejmě propagoval také Kopřivnici. Jako jeden z nejúspěšnějších účastníků náročného závodu získal přezdívku Monsieur Dakar.

Křest aršíku s Karlem Lopraisem se bude konat ve čtvrtek 15. února od 14 hodin v Muzeu nákladních automobilů Tatra za účasti rodiny Karla Lopraise, generálního ředitele České pošty a zástupců společnosti Tatra Trucks. Slavnostní akt proběhne před Tatrou 815 4x4, se kterou závodní tým vedený Karlem Lopraisem dosáhl v roce 1988 prvního dakarského vítězství.

Autorem výtvarného návrhu aršíku se dvěma známkami, jejichž nominální hodnota je zastoupena písmeny „E“ a „Z“, je Petr Ptáčník. Společně s aršíkem vyjdou i dvě varianty obálky prvního dne vydání. Zájemci si budou moci nový aršík zakoupit na specializovaných přepážkách nebo v e-shopu na webových stránkách České pošty.

Sdílejte článek