Společnost
21/03/2023 Petr Sobol

Chcete stavět rodinný dům v Kopřivnici? Od radnice dostanete 200 tisíc korun

Od roku 2021 mohou stavebníci v Kopřivnici žádat o dotace na budování svých rodinných domů. Podporu již získalo jednadvacet projektů - každý z nich byl podpořen částkou 200 tisíc, takže souhrnná výše dotací činí 4,2 milionu. Letos jsou k dispozici další dva miliony.

Cílem dotačního programu je oživit individuální bytovou výstavbu v Kopřivnici a podpořit občany uvažující o stavbě rodinného domu v tom, aby jej vybudovali právě v Kopřivnici. „Dotační program byl připraven mimo jiné jako částečná kompenzace za skutečnost, že v posledních letech město nepřipravovalo nové plochy pro výstavbu bydlení. To se však nyní mění - připravujeme k prodeji lokalitu Západ, hledáme optimální řešení lokality Dolní Roličky a pustili jsme se do projektování bytů v přístavbě bývalé ZŠ Náměstí,“ uvedl starosta Adam Hanus.

„O dotaci až do výše 200 tisíc korun mohou žádat pouze fyzické osoby, nikoliv developeři, přičemž jeden stavebník může dotaci obdržet pouze jedenkrát. Podporovány jsou novostavby, případně rodinné domy vzniklé přestavbou objektů, které původně nesloužily k bydlení. Dotaci lze využít k pokrytí nákladů na stavební práce, včetně budování inženýrských sítí. Do tří let od přidělení dotace musí podpořený stavebník prokázat, že dům zkolaudoval,“ vyjmenoval základní podmínky dotačního programu Jiří Štěpán, vedoucí odboru rozvoje města.

V aktuálním kole lze žádosti o dotace podávat od 14. dubna do konce letošního roku. Posuzovány jsou v pořadí, v jakém jsou na úřad doručeny. O přidělení dotací bude zastupitelstvo rozhodovat průběžně, nejdříve v červnu letošního roku.

Sdílejte článek