Proměny kraje
27/05/2024 Petr Sobol

Děti v Moravskoslezském kraji mohou získat svou první ODISku zdarma

Ilustrační foto: se souhlasem Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj má zájem na tom, aby veřejnou dopravou jezdilo co nejvíce cestujících.

Proto s Krajským organizátorem veřejné dopravy – společností KODIS pravidelně připravuje změny, zábavně vzdělávací programy a nabídky tak, aby doprava autobusy, vlaky a tramvajemi byla pro ně lákavá. Akce „Moje první ODISka“ zdarma proto bude letos platit celoročně.

„Chceme, aby se s každou změnou v dopravě zvýšil komfort cestování veřejnou dopravou pro obyvatele Moravskoslezského kraje. Připravujeme je tak, aby veřejná doprava byla efektivní, rychlejší a jednodušší, zvýšila se kvalita dopravního spojení mezi jednotlivými městy a obcemi a dopravovali jsme se ekologičtěji. A hlavně, aby veřejnou dopravou jezdilo co nejvíce cestujících a bylo pro ně výhodné nechávat auta doma. Naším cílem je motivovat rodiče a děti k využívání veřejné dopravy už od školních let, “ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka.

Dodal, že vloni dobře zafungovala akce, kdy ODISka byla pro prvňáčky zdarma několik měsíců. „Proto jsme se rozhodli, aby tento program pod názvem Moje první ODISka letos fungoval celoročně,“ řekl náměstek hejtmana Radek Podstawka.

O první ODISku je možné požádat prostřednictvím e-shopu nebo v Dopravních infocentrech ODIS a na dalších prodejních místech, která zajišťují vydávání ODISek. „Věřím, že ‚Moje první ODISka‘ nám pomůže propagovat veřejnou dopravy jako jeden z nástrojů udržitelného rozvoje kraje a jednotlivých měst a obcí. Týká se dětí, které v daném roce dovrší věk 6 nebo 7 let,“ dodal jednatel společnosti KODIS Aleš Stejskal.

Upřesnil, že letošní akce je platná do 31. prosince a je určena pro všechny děti narozené v letech 2017 a 2018 bez ohledu na to, zda jsou aktuálně žáky první třídy základní školy či nikoliv.

Sdílejte článek