Nejnovější zprávy: Akce plná netradičních zážitků. Ostrava ožila Freedom Festem David Pastrňák má 26 let. Na MS září, v NHL se spekuluje o jeho výměně z Bostonu

Společnost

Dva motorkáři se srazili s cyklistou, ten nehodu nepřežil

​Pozemní posádky záchranářů i vrtulník zasahoval v neděli 8. května odpoledne u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku.

Ilustrační foto: ZZS MSK

"Po půl jedné byl krajskému operačnímu středisku oznámen střet dvou motocyklů a jízdního kola v obci Sedliště," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Na pomoc vyjely týmy ze základen ve Frýdku-Místku a Havířova, z Ostravy pak vzlétli letečtí záchranáři.

Dvaasedmdesátiletý cyklista byl po nehodě v bezvědomí, došlo u něj k selhání krevního oběhu. Záchranáři zahájili resuscitaci s cílem obnovit srdeční činnost, avšak jejich snaha nevedla k úspěchu.

"Pacient na místě podlehl mnohočetným poraněním, a to v oblasti hlavy, hrudníku, břicha a dolní končetiny," uvedl Humpl.

Jednačtyřicetiletý muž byl zraněn těžce, zasahující lékaři vyslovili podezření na otřes mozku, ošetřili také poranění horní končetiny. Poté jej vrtulník přepravil na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

O dva roky starší muž pak utrpěl středně těžké poranění hrudníku a hlavy, předán byl do další péče v havířovské nemocnici.