Nejnovější zprávy: Lidé neberou telefony hygienikům. Trasování nakažených se komplikuje Dopravní podnik Ostrava obnovil provoz školních linek a spojů

Společnost

Fantom z kadeřnictví dopaden. Muž vykrádal salony po celé Ostravě

​Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství Ostrava v minulých dnech objasnili sérií 17 činů vloupání převážně do kadeřnických salonů a to napříč Ostravou.

Ilustrační foto: Archiv

Policisté operativní činností a vyhodnocením zajištěných stop během krátké doby ztotožnili možného pachatele. Tím byl 51 letý muž z Ostravy.

Recidivista se měl do salonů krásy či kadeřnických salonů vloupat přes vstupní dveře, které násilně poškodil. V několika případech se do vnitřních prostor dostal také přes okno.

Způsob provedení se téměř vždy opakoval. Jakmile byl uvnitř, provozovnu měl prohledat a odnést si měl pouze peníze. V jednom případě měl rozbít pokladničku keramického prasátka a našetřené peníze z toho odcizit. Svým počínáním tak způsobil škodu téměř za 400.000,- Kč.

Důvodně podezřelý si vyslechl už v měsíci září 2020 podezření ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci k 7 skutkům. Vyšetřování bylo vedeno na svobodě. Jeho sliby o nápravě však netrvaly dlouho.

"V trestné činnosti měl nadále pokračovat a kadeřnickým salonům nedokázal odolat. V polovině října 2020 komisař zahájil trestí stíhání a obvinil muže ze spáchání zločinu krádež a poškození cizí věci z dalších 10 činů. V současné době je vedeno stíhání vazebně," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Vzhledem k tomu, že měl páchat trestnou činnosti i v době nouzového stavu vyhlášeného usnesením vlády, nyní mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Jeho trestná minulost je velmi bohatá. V záznamu trestu už má bezmála 20 pravomocných odsouzení.