Nejnovější zprávy: Na přejezdu ve Frýdku-Místku narazil vlak plný lidí do náklaďáku Zeď nad Bazaly pokryjí barvy s ostravským prachem

Sport

Fotbalisté MFK Vítkovice přišli udělat Vánoce nemocným dětem

Fotbalisté MFK Vítkovice v adventním čase navštívili dětské oddělení Městské nemocnice Ostrava Fifejdy, aby popřáli malým pacientům co možná nejkrásnější Vánoce. A období, které musejí strávit v nemocničním prostředí, jim snad trošku zpříjemnili.

Šestice mužů A-týmu, brankář Josef Květon, obránci Ondřej Cverna, David Mikula a Adam Hruzík, záložník Jan Matěj a útočník Tomáš Mrázek, dorazila mezi nemocné děti v doprovodu zástupce firmy 3E Projekt Václava Menšíka, jednoho z významných partnerů MFK Vítkovice, aby předali dětem dárky.

„Snad se jim návštěva líbila, s hračkami si doufám dosytosti pohrají a hlavně doufáme, že se nám je podařilo aspoň trochu rozveselit či alespoň rozptýlit,“ řekl Václav Menšík.

Akce ale nebyla jen o předávání dárků, hráči MFK Vítkovice se dětem pokusili v improvizované besedě přiblížit, co to znamená hrát závodně fotbal.

„Většina z nás začala s fotbalem snad už v předškolním věku,“ prozradil kapitán Vítkovic David Mikula. „Někteří, třeba já sám, už dokonce mají doma i takové děti, jako jste vy. Ale je pravda, že pár mých spoluhráčů je o dost mladších,“ pousmál se při dotazu na věk brankář Josef Květon.

Řeč se stočila také na stravu fotbalistů. „Trošku si na to musíme dát pozor, ale v podstatě jíme všechno to, co vy. Ale každý z nás je fakt dost zodpovědný a dobře ví, kdy si co může dopřát a kdy už úplně všechno sníst nemůže,“ řekl dětem znovu kapitán týmu David Mikula.

Došlo i na školní témata, děti, jejich maminky i zdravotní personál se třeba také dozvěděli, že dva z přítomných fotbalistů navíc studují. „Snad už to nebude trvat dlouho a bude ze mě učitel,“ přiznal se útočník Tomáš Mrázek. „Já pro změnu dokončuji studia na Palackého univerzitě v Olomouci, obor rekreologie,“ navázal na spoluhráčova slova Ondřej Cverna.

Parta vítkovických fotbalistů uzdravující se děti zaujala natolik, že někteří z nich vymámili z výkonného ředitele Romana Galače dokonce i volňásky na jarní druholigové odvety. „Tohle přání jim milerád vyplním,“ zdůraznil Roman Galač.

Byla to i při pohledu na rozzářené dětské tváře příjemná hodinka, navzdory tomu, že šlo o návštěvu nemocničního prostředí.

„Dětem přeju, aby se brzy uzdravily, já sám jsem si znovu uvědomil, že právě zdraví je to nejdůležitější, co každý z nás potřebuje. Věřím, že většina z nich už vánoční svátky prožije doma,“ dodal za všechny vítkovické fotbalisty záložník Jan Matěj.

Fotogalerie