Nejnovější zprávy: Důl Darkov kvůli pandemii přestal těžit, nouzový stav kraj nevyhlásil Pasažéři přežili bez zranění pád drátů vysokého napětí na auto. Nehoda zablokovala provoz

Společnost

Fotka týdne: Světla české svobody z bunkrů hraniční linie

Magazín PATRIOT přichází s novou rubrikou, ve které chce dát prostor nejen profesionálním, ale i amatérským fotografům. Ty nejzajímavější snímky každý týden v neděli zveřejníme nejen zde na webu, ale i na facebooku Magazínu PATRIOT.

Předminulý týden vybrala redakce snímek mistra černobílé fotografie Martina Straky. Čtenáři Magazínu PATRIOT se již mohli seznámit s fragmenty jeho tvorby v článku o fotografickém cyklu Ostravský Ježíš a o vítězství Martina Straky v mezinárodní soutěži.

Vítězem minulého týdne se stala fotografie, která vznikla v podstatě náhodou a byla pořízena mobilem. Redakce Magazínu PATRIOT ocenila pohotovost autora a sílu snímku, který poukázal na to, že spojené policejní a vojenské hlídky byly sice do obchodních center nasazeny jako prevence proti terorismu po útocích v Bruselu, ale spíše chytají zlodějíčky potravin a jiného zboží…

Vítězem tohoto týdne je snímek Borise Rennera, s jehož tvorbou se čtenáři Magazínu PATRIOT mohli setkat v řadě reportáží, například v jeho poctě Porubě…

Redakci Magazínu PATRIOT nyní zaujala unikátní fotografie zachycující odpálení světlic z bunkru v rámci akce, ve které nadšenci a milovníci historie chtěli uctít památný den osvobození a rozhodli se nasvítit pokud možno všechny bunkry a další objekty hraničního opevnění. Magazín PATRIOT o akci informoval zde.

Fotograf Boris Renner poskytl Magazínu PATRIOT celou fotoreportáž, ale redakci nejvíce zaujal snímek, který se stal Fotkou týdne.

„V podstatě jsem neměl absolutně představu, jak ta akce bude probíhat. Jeden z organizátorů Marek Pietoň mi doporučil pevnost Mo – S 21 Jaroš. Byl jsem rád, že osádka má na sobě i maskáče,“ řekl Boris Renner.

„Když se schylovalo k deváté hodině večerní, když mělo vše vypuknout, tak jsem stále nevěděl, jakou kompozici zvolím, zda spodní pohled na bunkr jako celek nebo…“ váhal Renner.

„Pak jsem uviděl dívku z osádky, jak si to mašíruje nahoru po valu, tak jsem šel za ní. Na střeše bunkru byla vyvěšena naše státní vlajka, tak si říkám, že to by snad mohla být ta správná kompozice, ještě stativ, nastavit foťák a už se odpálily světlice, měl jsem štěstí, že jsem jednu sérii zachytil,“ dodává Boris Renner.