Sport
01/10/2020 Admin PATRIOT

Fotogalerie: Kopřivnice zničila Karviné sen o dalším vítězství v řadě

Po prvním poločase televizního šlágru nejvyšší házenářské soutěže mezi domácím celkem KH ISMM Kopřivnice a Baníkem Karviná by možná na kopřivnický celek sázel málokdo.

Nešlo o to, že Kopřivnice po půli prohrávala o dvě branky, faktem bylo, že Karviná dominovala, domácí se těžce dostávali přes její obranný val a skoro každý gól byl opravdu vydřený.

Druhý poločas byla ale úplně o něčem jiném. Hned od začátku druhé půle začali domácí svého soupeře přehrávat a předvedli doslova smrtící desetiminutovku, během které nastříleli Karviné osm branek a sami inkasovali pouze třikrát.

Kopřivnice podporovaná bouřlivou kulisou domácích fanoušků rázem odskočila do vedení 18:15. Domácí házenkáři pokračovali v nadšeném výkonu a postupně zvyšovali svůj náskok, který byl pět minut před koncem už šestibrankový (24:18).

V závěru Kopřivnice nepřipustila žádné drama a Karviná na nějaký zázračný obrat pomýšlet nemohla. Za skvěle fungující obranou domácích podal ve druhém poločase nadstandardní výkon španělský gólman Ignasi Admella Izard.

Střelecky při chuti byl hlavně Patrik Fulnek, který se podepsal na vítězství Kopřivnice deseti brankami. Házenkáři Kopřivnice se po třetím vítězství v řadě posunuli na první místo před svého soupeře z Karviné, se kterým mají nyní shodně šest bodů v tabulce.

Pozápasové ohlasy

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: "Podle očekávání jsme mohli vidět tvrdé derby. Nám dnes skvěle fungovala obrana 1:5 která dělala Karviné velké problémy. Obrana dokázala výborně přečíst hráče, kteří byli nebezpeční z různých pozic. Fungovalo to i v prvním poločase, ale tam jsme bohužel nasekali strašně hodně nevynucených chyb, proto nás to sráželo a hlavně jsme neměli sedm odražených balónů, ze kterých byly branky, což byl problém prvního poločasu. Za mě ale rozhodně s dnešním výkonem spokojenost, kluci zápas odmakali a chtěl bych jim moc poděkovat za bojovnost."

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Bohužel jsem dnes prohráli. Nedokázali jsme najít recept na dobrou obranu Kopřivnice. Hlavní důvod naší prohry byl ten, že nám vypadl mozek družstva, který byl úplně ze hry a nemohl se do toho dostat. Jeho rozhodovací schopnosti by měly při obraně najít tu rozhodující nahrávku, kterou se ale najít nepodařilo a byly z toho jen ztráty."

KH ISMM Kopřivnice – Baník Karviná 27:20 (10:12)

Nejvíce branek: Fulnek 10, Střelec 4, Donoso 4/3 - Patzel 8/1, Solák 4/2, Skalický 3

Rozhodčí: Vacula, Kichner. Sedmičky: 5/3:2/2. Vyloučení: 4:2. ČK: 52. Fulnek (Kopřivnice).

Martin Petřek, Jaroslav Baďura

Sdílejte článek