Nejnovější zprávy: Ještě archeologický průzkum a pak už se v centru Ostravy začne stavět ​Hledáte tip na letní rekreaci nebo rodinný výlet? V Ostravě dnes začíná Veletrh Dovolená

Společnost

Hokejové Vítkovice opouští po patnácti letech kapitán Burger

HC Vítkovice Steel začal s budováním nového kádru, který se poprvé k přípravě sejde v závěru května. Ostravský klub opouští řada hráčů. Po patnácti letech se s Vítkovicemi rozloučil také jejich dlouholetý kapitán Jiří Burger. Uvedl to klub na svých webových stránkách.

Vítkovický hokejový klub půjde do nové sezony se značně obměněným kádrem, což znamená, že se s modro-bílým dresem musela rozloučit řada hráčů. Trh s hokejisty se otevřel 1. května a od té doby už některé oficiální servery extraligových klubů, které již s letní přípravou začaly, zveřejnily své nové posily, mezi nimiž často figurovali i někdejší členové vítkovického mužstva.

Nejvíce se odchody hráčů dotkly obrany. Po skončení původních kontraktů odešeli Jan Štencel (HC Kometa Brno), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň) a Tomáš Pastor (BK Mladá Boleslav). Do Bruslařského klubu míří také zadák David Štich, kterému ve Vítkovicích skončilo hostování.

Naopak na hostování do Chomutova uvolnili Ostravané Tomáše Kudělku. Kádr Vítkovic opouští mimo jiné také útočníci Petr Strapáč a Jan Káňa a brankář Pavel Kantor.

Pro fanouškovskou základnu je ale asi nejcitelnějším odchod dlouholetého kapitána Jiřího Burgera. Kladenský rodák se po patnácti letech nepřetržitého hájení vítkovických barev rozhodl pro návrat do mateřského klubu.

Během listopadu 2001 a dubna 2016 přepsal Jiří Burger všechny klubové rekordy v počtu odehraných zápasů (celkem v extralize 1129, ve Vítkovicích 864), vstřelených branek (celkem v extralize 335, ve Vítkovicích 259) i nasbíraných kanadských bodů (celkem v extralize 822, ve Vítkovicích 664) a po celou dobu byl jedním ze základních stavebních kamenů vítkovického mužstva.

Třikrát bojoval v modro-bílém dresu o mistrovský titul. Od roku 2009 byl nepřetržitě kapitánem Vítkovic, s výjimkami zápasů, ve kterých nemohl nastoupit a mezinárodních utkání na Spengler Cupu.

Ostravský klub plánuje důstojné rozloučení s Jiřím Burgerem na podzim, termín slavnostní rozlučky bude upřesněn v závislosti na programu extraligy, programu I. ligy a vytížení Jiřího Burgera.