Společnost
26/05/2024 Petr Broulík

Jsme ve finále! Podívejte se, jak lidé fandili na ostravském Masarykáči

Foto: Petr Broulík

Tak takovou vřavu ostravské Masarykovo náměstí už dlouho nezažilo. Na semifinálovou bitvu českých hokejistů se Švédskem dorazila spousta fanoušků, kteří si užili famózní výhru a postup našeho týmu do finále.

Fanzóna u ostravské arény skončila, obrovské projekční plátno se ale přestěhovalo" do centra Ostravy. Svůj účel splnilo dokonale, přilákalo mnoho fanoušků, kteří si užili parádní postupový zážitek.

Fanoušci skandovali: „Češi, Češi“, „Kdo neskáče, není Čech“! Bouřlivě slavili každý z gólů. Nadšený aplaus diváků byl slyšet po celém centru města.

Přestávky v utkání využívali fanoušci pod ostrým sluncem k vytváření dlouhých front u výčepních oken místních restauračních podniků, kde číšníci čepovali pivo jako v dobách, kdy se vraceli horníci z šichty. Tedy hodně. Mnoho fanoušků na náměstí přišlo v hokejových dresech a s vlajkami.

Na náměstí dorazili i zástupci ostravského magistrátu. Mezi nimi třeba i primátor Jan Dohnal nebo jeho náměstek Zbyněk Pražák, i oni byli v hokejových dresech.

Češi zvítězili 7:3 a postoupili do finále, ve kterém v neděli večer vyzvou Švýcarsko. Masarykovo náměstí bude opět praskat ve švech.

Sdílejte článek