Nejnovější zprávy: ​V roce 2020 investují SmVaK Ostrava do infrastruktury rekordních 683 milionů Budoucí inženýři mají v areálu VŠB-TUO nové špičkové laboratoře

Společnost

Jubilejní Zlatou tretru přijedou oslavit také atletické legendy Bubka či El Guerrouj

Blížící se 55. ročník prestižního atletického mítinku Zlatá tretra přiláká do Ostravy řadu sportovních hvězd v čele se sprinterem Usainem Boltem. Chybět však nebudou ani legendy minulosti, které se ještě před startem závodů sejdou na slavnostním gala večeru.

Slavnou historii i současnost mítinku, který se bude poprvé konat na již zcela zmodernizovaném ostravském Městském stadionu v pátek 20. května, si přijedou připomenout atletické legendy jako Sergej Bubka, Hicham El Guerrouj či Alberto Juantorena. Z domácích osobností to budou Jarmila Kratochvílová, Helena Fibingerová, Šárka Kašpárková a samozřejmě také ředitel Zlaté tretry Jan Železný.

Hvězdná účast (nejen) ve znamení Usaina Bolta

Z hlediska atraktivnosti mítinku je zásadní, že se organizátorům v minulém týdnu povedlo už celkově poosmé potvrdit účast jamajského sprintera Usaina Bolta, prvního atleta, který posunul hranici možného v běhu na 100 metrů pod magických 9.60 sekund.

Šestinásobný olympijský vítěz a mimo jiné také dvojnásobný rekordman Zlaté tretry (tratě 200 a 300 m) však nebude jedinou hvězdou, která se představí ostravskému publiku.

Kromě Bolta už svoji účast potvrdil například olympijský šampion a rekordman v desetiboji Ashton Eaton či silné české běžecké trio ve složení Zuzana Hejdová, Pavel Maslák a Jakub Holuša.

V dalších disciplínách se lze těšit třeba na oštěpařské souboje Vítězslava Veselého s úřadujícím mistrem světa Juliusem Yegem, či skok o tyči, kde proti sobě budou stát francouzský olympijský vítěz a světový rekordman Renaud Lavillenie a kanadský mistr světa Shawn Barber.

Dalším tahákem může být dvojnásobný polský olympijský vítěz, koulař Tomasz Majewski, který do Ostravy zavítá v rámci svého rozlučkového turné. Špičkami svého oboru jsou také jeho krajané Pawel Fajdek a Anita Wlodarczyková, kteří jsou světovými rekordmany v hodu kladivem a jejichž závod je tradičně na programu den před „Tretrou“.

Vstupenky na jubilejní 55. ročník ostravského mítinku byly v prodeji pouze online a podle posledních informací ze strany organizátorů jsou již vyprodány.