Nejnovější zprávy: ​Hokus Pokus. Nejen Ostravané objevují krásu naturálních vín Pět strážníků z martinovské služebny má covid, 38 jich je v karanténě

Sport

Kampak Kuzmo Kuzmiči? Baníkovcům zvedl náladu (nejen) pohotový útočník

Už zase běhali, bojovali a bylo jich plné hřiště. Právě proto dokázali baníkovci v neděli odpoledne na Městském stadionu porazit Teplice 3:1. Dvěma góly k tomu přispěl srbský útočník Nemanja „Kuzma“ Kuzmanovič.

Baníkovec Nemanja Kuzmanovič slaví jeden z gólů do sítě Teplic (Foto: Rostislav Recman)

Jediná zimní posila, která do Ostravy zamířila z Opavy, odehrála v baníkovském dresu zřejmě nejlepší zápas. Bouřlivý potlesk patřil Kuzmanovičovi, který dostal Baník rychle do vedení 2:0, právem.

„Mám radost, byly to důležité góly. Chytili jsme start zápasu, dali dva rychlé góly, a i když jsme pak jeden dostali, odpověděli jsme třetím krásným gólem,“ komentoval šťastný střelec duel 27. kola Fortuna ligy.

Vše podstatné se v něm událo za prvních třicet minut, kdy obě mužstva využívala gólové šance. Kromě Kuzmanoviče se za Baník trefil i Dame Diop, který domácím vrátil dvoubrankový náskok.

„Pak už to bylo o tom pohlídat si zápas až do konce. Zvládli jsme to perfektně,“ doplnil srbský útočník, který se na jaře trefil čtyřikrát, takže mu chybí pouze jeden gól k dorovnání podzimní bilance z Opavy.

Jeho pohotové trefy zvedly náladu všem fanouškům, kteří v minulých týdnech sledovali, jak baníkovci hazardují s postavením v první šestce. V neděli vyhráli teprve druhé z osmi jarních ligových utkání.

„Chceme udržet šestku, uděláme pro to všechno. Čekají ještě těžké tři zápasy, dva venku (v Plzni a Jablonci, pozn. red.) a derby s Opavou doma. Bude to náročné, čeká nás hodně práce, ale věříme si,“ doplnil Kuzmanovič.

Nedělní výhra nad Teplicemi je v součtu se středečním postupem do semifinále poháru povzbuzením i uklidněním před závěrečnými koly.

„Jsem rád, že jsme pokračovali v trendu, co jsme ukázali ve středu. Mužstvo bylo běhavé, agresivní, dostupovalo protihráče. Neustále jsme hráli nastolený režim, což nám vyneslo vítězství. Navíc oba útočníci dali gól, což je výborné do budoucna,“ hodnotil kouč Bohumil Páník.

Mimochodem, v tabulce pátí baníkovci porazili doma Teplice po takřka sedmi letech. Ziskem tří bodů se navíc přehoupli přes hranici 40 bodů, což se jim naposled povedlo v sezóně 2009/2010.

Bližší odpovědi na cimrmanovskou otázku „Tak kampak Kuzmo Kuzmiči?“, kterou si možná kladli i zadáci soupeře, dá zápasová fotogalerie reportéra Magazínu PATRIOT Rostislava Recmana.

Fotogalerie