Sport
05/08/2018 Tomáš Svoboda

Kanonýr Baroš: Nejvíc gólů dával v Turecku, v Baníku stíhá Svěrkoše s Lukešem

Sobotním hattrickem do sítě Příbrami (3:0) kapitán Baníku Milan Baroš opět vylepšil svoji celkovou střeleckou bilanci.

Z druhého hatrricku v ligové kariéře měl velkou radost, a to nejen proto, že si díky němu polepšil jak v Klubu ligových kanonýrů, tak mezi baníkovci.

"Kdo řekne, že pro něj hatrrick nic neznamená, kecá. Pro mě je to krásný pocit dát tři góly a ještě před našimi fanoušky. Jsem za to strašně rád," podělil se o své dojmy po utkání, které Baník s přehledem zvládl hlavně díky němu.

Tři body do tabulky Fortuna:Ligy jsou tedy jasným přínosem. Ale jak se sobotní gólový festival Milana Baroše promítl do jeho osobních statistik?

Aktuální střelecká forma jej posunula na 26. místo v Klubu ligových kanonýrů, kde je nyní s celkem 137 góly jediným aktivním členem.

V historickém pořadí se dostal před Vratislava Lokvence a pouhé dvě branky ztrácí na legendárního Antonína Panenku. Zřejmě již nedostižní pro něj zůstanou bývalí baníkovci Václav Daněk a Miroslav Wiecek, kteří mají na kontě 196, respektive 174 branek.

Jen pro upřesnění, Miroslav Wiecek je všechny nastřílel v dresu Baníku.

Naopak relativně snadno dostihnout a ještě i předstihnout může Baroš baníkovské střelce novodobé éry po roce 1993, kdy se začala hrát samostatná česká liga.

Prozatím dali za Baník nejvíce branek Václav Svěrkoš a Martin Lukeš, oba shodně 42. Kapitán současného ligového mužstva za nimi zaostává o pouhý gól.

41 ligových gólů za svůj mateřský klub nasázel v celkem sedmi sezónách. Nejlepší střelecké období prožil v sezóně 2001/2002, kdy dal jen za podzim 11 branek.

Podle toho, s jakou chutí zahájil letošní ročník, by tento počin mohl klidně překonat.

To se může Barošovi povést i v případě gólových statistik napříč kluby, v nichž během své úspěšné kariéry působil.

Dosud nejvíce ligových gólů, přesně 48, nasázel v dresu tureckého Galatasaray Istanbul, kde hrával v letech 2008 až 2012.

Dalších 19 gólů dal na své první zahraniční štaci v Liverpoolu, následovalo 9 branek za Aston Villu a 7 gólů ve francouzském Lyonu. K tomu je třeba připočíst ještě 2 branky za turecký Antalyaspor, 6 gólů za Mladou Boleslav a 5 v dresu Slovanu Liberec.

Taková je v tuto chvíli vizitka mimořádného střelce, který se na scéně velkého fotbalu poprvé objevil v roce 1998. I po 20 letech má Milan Baroš na téma ligových gólů ještě hodně co říct.

Sdílejte článek