Nejnovější zprávy: V Ostravě dnes večer začal vystoupením Cirku La Putyka NeFestival Šéfkuchař Valíček plánuje do kurzů vaření pro dospělé zapojit i děti

Sport

Karviná cítí křivdu, Baník vyhrál derby díky chybám rozhodčích

Velké emoce ovládly regionální derby mezi Baníkem a Karvinou, které bylo jediným sobotním duelem 15. kola HET ligy. O výhře domácích 2:1 rozhodl v samém závěru Milan Baroš, jehož gólu však předcházel přehlédnutý faul i ofsajd.

Průběh utkání tak dal za pravdu spekulacím, že derby týmů, v nichž mají střet zájmů funkcionáři Jan Wolf a Petr Hort, vyhraje na ostravském Městském stadionu Baník, který to vzhledem k postavení v tabulce více potřeboval.

Díky výhře 2:1 se posunul z posledního místa na třináctou příčku, zatímco Karviná je o skóre za ním. „Tato porážka se mi hodnotí opravdu velmi těžce. Je to pro nás těžká rána, zápasu by více slušela remíza,“ vyjádřil se diplomaticky pro klubový web karvinský trenér Lubomír Vlk.

Podle něj bylo zlomovým momentem utkání to, že Baník dokázal rychle reagovat na vedoucí gól hostí, který vstřelil v 60. minutě Tomáš Wágner. Právě on se po utkání novinářům svěřil se svými dojmy mnohem otevřeněji.

„Všichni v republice musí vnímat, že cítíme křivdu. Mrzí nás to. Celý tým tam nechal všechno a nezaslouží si prohrát takhle. Jak to říct? Pomocí. Když prohrajeme po faulu a po ofsajdu,“ citoval jej deník Sport.

Naopak baníkovci byli s třemi body, které získali po dlouhých třinácti kolech spokojeni. Herní projev byl však opět plný nepřesností a postrádal kvalitu prakticky ve všech řadách.

„Spokojenost je s tím, že jsme urvali tři body. Z mého pohledu to bylo vyrovnané, hodně bojovné, někdy tam, musím říct, byla vidět větší bojovnost než fotbalovost na obou stranách,“ uznal trenér Radim Kučera, který zažíval krušné chvíle, když publikum začalo za stavu 0:1 sborově skandovat „Kučera ven!“.

Branky Tomáše Poznara a Milana Baroše sice nakonec dostaly 6 tisíc fanoušků do pozitivnější nálady, ale i tak je jasné, že celkový dojem z baníkovského podzimu zůstává špatný.

Vždyť mužstvo, které mělo rozhodně větší ambice, porazilo pouze v prvním kole Brno a nyní po pochybném průběhu, jehož kontroverzním aktérem byl hlavní rozhodčí Petr Ardeleánu, „přátele“ z Karviné.

„Fotbalem jako takovým ten duel nemohl vyhrát ani Baník ani Karviná. Ostuda, bizarnost a tragikomedie dál vládne vrcholovým fotbalem v Česku,“ vystihl dojmy diváků na oficiální facebookové stránce Baníku fanoušek Aleš Sinuhet Pawlus.

Fotogalerie