Společnost
23/05/2023 Petr Sobol

Krušné pondělí. Záchranáři během dvou hodin zasahovali u 14 zraněných osob

Po nedělním výskytu množství úrazů museli moravskoslezští záchranáři řešit další sérii zraněných, která se odehrála během pondělního podvečera. V průběhu pouhých dvou hodin musely posádky vyjíždět celkem ke čtrnácti zraněným osobám.

Události odstartoval před osmnáctou hodinou dvaatřicetiletý muž ve Frýdku-Místku, který si při proražení skleněné výplně dveří přivodil zranění horní končetiny s tepenným krvácením. Ve vážném stavu byl předán ve frýdecko-místecké nemocnici.

Následovali pacienti po pádech ze schodů, zraněný v posilovně, na zahradě, chodníku nebo při pádu na skateboardu. Chlapec byl zraněn po střetu se skleněnými dveřmi, jiný při nehodě na jízdním kole. Na koloběžce se při pádu v Karviné zranila jedenáctiletá dívka a osmatřicetiletá žena. Ve Frýdku-Místku pak při nárazu koloběžky do automobilu sedmapadesátiletý muž.

Pacienti utrpěli různě závažná poranění, od středních, až po vícečetná a život ohrožující. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je záchranáři transportovali do spádových zdravotnických zařízení, ve dvou případech také do ostravského traumatologického centra," prohlásil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Sdílejte článek